У середу, 09.04.2025 року на базі закладу дошкільної освіти №38 відбулося очне засідання Школи молодих вихователів ЗДО на тему «Ранкові зустрічі у ЗДО організовуємо по-новому». Захід відбувся у форматі педагогічного практикуму. Спікеркою зустрічі виступила керівник Школи молодого вихователя, вихователь-методист ЗДО №38 Шовш Лариса Сергіївна.
Практикум розпочався з теоретичного блоку, під час якого педагоги-початківці мали можливість переглянути презентацію «Організація ранкової зустрічі з дітьми у ЗДО». Під час презентації Лариса Сергіївна зазначила, що використання ранкових зустрічей у закладі дошкільної освіти є однією з успішних практик, що допомагає вихователю у створенні дружної спільноти в групі: налагодженню позитивних взаємин між дітьми і дорослими; формуванню навичок спілкування (вміння розмовляти і слухати); сприяння створенню у групі комфортного психологічного середовища, позитивної поведінки та доброзичливого ставлення один до одного; сприяння формуванню цілісного колективу. Мета ранкових зустрічей – підготувати дітей до нового робочого дня.
Цікавий і змістовно наповнений день дитини у дитячому садку починається з цікаво організованого батьками і вихователями ранку. Від того, як його організовують дорослі, залежить рівень активності та творчості малюків, їх настрій протягом дня.
Теоретична частина перепліталася з практичною роботою учасників.
Під час педагогічного практикуму педагоги ознайомилися з основними компонентами організації ранкової зустрічі у ЗДО. Педагоги мали можливість взяти участь у різноманітних активностях, підкріплювати свої знання іграми та вправами, які можна використовувати під час проведення ранкового кола з дошкільниками. Такі практичні вправи та завдання, допомагали молодим педагогам розкритися, віднайти й усвідомити свої сильні риси, поділитися практичними навичками роботи з дітьми. Вправлялися молоді вихователі також у вирішенні запропонованих педагогічних ситуацій. Особливо ефективною була робота та комунікація учасників у малих групах. У підсумку засідання молоді спеціалісти продемонстрували своє бачення послідовного проведення ранкової зустрічі з вихованцями.
Засідання пройшло у позитивній,теплій атмосфері. Всі присутні учасники заходу отримали задоволення від обміну досвідом з колегами та корисної інформації, яку отримали під час навчання.