Home » Головна » Засідання професійної спільноти вихователів дошкільних груп ЗДО

Засідання професійної спільноти вихователів дошкільних груп ЗДО

26 березня 2025 року на базі Ужгородської початкової школи “Ялинка” відбулося засідання професійної спільноти вихователів дошкільних груп ЗДО. Темою заходу стало питання впровадження штучного інтелекту (ШІ) в освітній процес дошкільних закладів.

Зустріч відкрила директор школи Світлана Рибак, яка привітала учасників та розповіла про особливості роботи УПШ “Ялинка”, її педагогічні традиції та інноваційні підходи до навчання дітей дошкільного віку.

До учасників зустрічі також звернулася консульльтант КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Ольга Юрик, яка зазначила, що значення штучного інтелекту в освіті зростає в міру вдосконалення технології. Тому заклади освіти в усьому світі починають впроваджувати системи штучного інтелекту, що дає чудові результати для вихованців, учнів і вчителів. Штучний інтелект в освіті – це інтеграція передових технологій машинного навчання для покращення процесів навчання та викладання, що не тільки осучаснює, оптимізує освітній процес, а відтак підвищує його якість.

Вихователь-методист Наталія Пава представила доповідь, у якій висвітлила основні аспекти застосування ШІ в діяльності ЗДО. Вона розповіла про можливості використання штучного інтелекту для автоматизації планування, розробки інтерактивних навчальних матеріалів та підвищення ефективності педагогічного процесу.

Вихователь старшої групи Людмила Нимирська поділилася досвідом використання інструментів штучного інтелекту для організації ранкової діяльності. Було представлено приклади адаптивних завдань, що враховують індивідуальні особливості дітей, а також продемонстровано, як ШІ може допомагати у створенні тематичних ранкових зустрічей та інших видів ранкових активностей з дітьми дошкільного віку.

Вихователь молодшої групи Наталія Вакула продемонструвала, як за допомогою інструменту Canva можна створювати інтегровані заняття з елементами штучного інтелекту. Вона показала, як цифрові технології допомагають вихователям швидко адаптувати навчальні матеріали під потреби дітей та робити заняття більш візуально привабливими та інтерактивними.

Досвід інструктора з фізкультури Світлани Летнянчиної-Хаджиєвої представила її колега, якарозповіла про інноваційні методи залучення штучного інтелекту до фізичного розвитку дітей. Вона презентувала інтерактивні вправи та ігри, які можна використовувати під час занять з фізичної культури, а також поділилася напрацюваннями у сфері активного навчання.Також було проведено фізкультхвилинку, згенеровану ШІ для дітей дошкільного віку.

Практичну частину заходу модерувала вихователь-методист Наталія Пава. Учасники тренінгу мали змогу попрацювати з різними ШІ-інструментами, створювати навчальні матеріали, адаптувати готові шаблони та обговорити можливості використання штучного інтелекту в повсякденній діяльності вихователя.

Зустріч завершилася рефлексією, яку провела заступник з навчально-виховної роботи Світлана Мовзер. Учасники поділилися враженнями за допомогою методики розвитку критичного мислення “Шість капелюхів де Боно” висловлюючи свої думки з різних позицій, обговорили перспективи впровадження отриманих знань у своїх закладах та висловили пропозиції щодо майбутніх зустрічей професійної спільноти.

Захід продемонстрував актуальність теми використання штучного інтелекту у дошкільній освіті та надихнув педагогів на подальше впровадження інноваційних технологій у свою роботу.