12.12.2024 відбулася онлайн-зустріч заступників керівників закладів освіти. В.о директора Ганна Ребрей проінформувала учасників зустрічі про особливості проведення процедури сертифікації педагогічних працівників в 2025 році. Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Сертифікація дає можливість швидше рухатися по сходинках кар’єрного зростання, оскільки оцінюється не стаж роботи, а рівень сформованості ключових педагогічних компетентностей.
Цьогоріч реєстрація для участі триватиме у два етапи з 23 грудня 2024 року до 09 січня 2025 року: з 23 грудня до 6 січня – у межах граничної кількості, визначеної для кожного регіону та із 7 до 9 січня 2025 року – у межах загальної граничної кількості, визначеної наказом для кожної категорії.
Педагоги, що успішно пройшли сертифікацію отримують значні переваги:
- Щомісячна доплата у розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката
- Зарахування проходження атестації педагогічним працівником, а також присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.
- Залучення до проведення інституційного аудиту в закладах освіти, до супервізії, освітньої експертизи, розроблення та акредитації освітніх програм, здійснення інших процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти.
Традиційно тестування фахових знань та вмінь проведуть для вчителів:
- початкових класів;
- математики;
- української мови та літератури;
- предметів (інтегрованих курсів) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі “Суспільствознавство”.
Також у 2025 році сертифікацію поширять на ще одну категорію педагогів – учителів іноземної мови, а саме англійської.