Home » Головна » Тренінг «Інтеграція штучного інтелекту в освітній простір: можливості та виклики».

Тренінг «Інтеграція штучного інтелекту в освітній простір: можливості та виклики».

26 листопада 2024 року на базі КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» у рамках діяльності Інтерактивної школи сучасного педагога консультантом Ольгою Юрик було проведено очний тренінг для вчителів початкових класів на тему «Інтеграція штучного інтелекту в освітній простір: можливості та виклики».
На початку зустрічі до присутніх звернулася в.о. директора ЦПРПП Ганна Ребрей, яка привітала учасників методичного заходу та підкреслила, що заходи, які проводяться консультантами Центру планується максимально проводити в очному форматі, оскільки він ефективніший та практичний. Тому окремі заходи, заплановані раніше як дистанційні, поступово будуть замінені на очні. Але, звичайно, буде враховуватися безпекова ситуація та запити педагогів.

Спікерка заходу розпочала тренінг з проведення кола спілкування «Час подяки», де учасники віталися та знайомилися, а також налаштовувалися на позитивні емоції, пригадуючи яскраві та важливі події року, за які вони вдячні. Після об’єднання у групи вчителі придумали назви команд, презентували їх та висловили очікування від тренінгу. Перша активність була пов’язана з актуалізацією досвіду використання штучного інтелекту педагогами, де більшість з них поділилися, що використовували чат GPT для роботи, чи для особистих цілей. Потім учасники тренінгу за допомогою Т-таблиці провели вправу «Переваги та недоліки використання ШІ в освіті», проаналізувавши можливості та виклики при використанні ШІ в освітньому процесі та під час «мозкового штурму» визначили, що вміє ШІ і чим це корисно для користувачів.
Практичне ознайомлення з платформами ШІ розпочалося з вивчення ресурсу Wepik та перегляду презентацій, згенерованих ШІ. Учасники спробували зареєструватися на платформі, вивчали її можливості, намагалися згенерувати презентації за власними запитами.
Зацікавила вчителів можливість «оживляти» та озвучувати світлини, портрети за допомогою ресурсу Vidnoz, коли вони аналізували згенеровані ШІ продукти та переглянули фрагмент відео з ютуб каналу «Уміти», де розповідалося про використання цієї платформи.
Спікерка також запропонувала присутнім подискутувати про те, чи вміє ШІ жартувати? Аналізуючи короткі відеоролики та створені ШІ жарти, учасники прийшли до висновку, що генерування штучним інтелектом мемів, стендапів, жартів поки що викликає питання щодо якості гумору, етики та авторського бачення.
Також оглядово учасники ознайомилися з україномовним ресурсом з ШІ kazka.fun для створення казок, платформою Suno, яка генерує музику та пісні за допомогою ШІ, ресурсом iLoveIMG, який пропонує безкоштовні онлайн-інструменти для роботи із зображеннями в різних форматах.
У підсумковій частині зустрічі педагоги узагальнили інформацію, спільно сформулювали висновки, визначали, чи їх очікування від тренінгу реалізувалися, надавали зворотний онлайн зв’язок тренеру. На завершення заходу спікерка привітала колег з прийдешніми зимовими святами згенерованим за допомогою ШІ відеозверненням.