Home » Головна » Засідання професійної спільноти вихователів ЗДО

Засідання професійної спільноти вихователів ЗДО

20 листопада 2024 р. на базі ЗДО №8 «Дзвіночок» було проведено очне засідання професійної спільноти вихователів ЗДО на тему: «Ігрові технології психологічного розвантаження в умовах воєнного стану».
На початку зустрічі до присутніх з вітальним словом звернулася консультант КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Ужгородської міської ради Ольга Юрик. Вона підкреслила, що ми всі відчуваємо постійну напругу через воєнні дії у нашій державі, особливо, коли чуємо тривожні новини. Такі ж самі відчуття переживають і діти, оскільки під час воєнного стану вони відчувають значно більшу напругу і стрес, у порівнянні з життям у мирних умовах. Тому для них є надважливим так зване відчуття «захищеності», що пов’язують із поняттями «безпека», «довіра», «упевненість», «психоемоційна стабільність», «психологічне благополуччя». Завдання педагогів шукати такі інструменти, які зможуть забезпечити дитині відновлення психологічної рівноваги. Найбільший такий ефект можна отримати під час використання ігрових технологій, технік розвитку емоційного інтелекту та арттерапевтичних технік. Тому досвід, пропонований організаторами для ознайомлення є актуальним та інновайційним.

До вихователів – учасників заходу звернувся керівник ЗДО №8 «Дзвіночок» Олег Пагулич. Він розповів про підходи до організації роботи з педагогами та вихованцями у закладі, презентував здобутки адміністрації та колективу для покращення умов перебування дітей, створення комфортного психологічного клімату для всіх учасників освітнього процесу. Вихователь- методист Тетяна Пузяк познайомила присутніх з теоретичними питаннями використання ігрових технологій психологічного розвантаження у роботі вихователів закладу та презентувала творчу лабораторію дидактичних матеріалів з даної методичної теми.
Основна спікерка заходу, вихователь ЗДО №8 «Дзвіночок» Наталія Шнайдер провела з присутніми презентаційно-практичну частину зустрічі, де познайомила колег з досвідом застосування технік розвитку емоційного інтелекту вихованців «Куточок настрою» під час проведення «Ранкового кола», дидактичних та рухливих ігор, техніки емоційної стабілізації «заземлення», дихальних вправ та вправ з нейробіки, пісочної терапії як форми арттерапевтичної роботи. Учасники мали змогу не тільки побачити всі представлені підходи та прийоми, переглядаючи короткі відеофрагменти занять з вихованцями, але й спробувати їх виконати під час роботи у групах з колегами.
Педагоги відзначили, що захід пройшов в атмосфері ефективного професійного спілкування, був цікавим, естетично та змістовно наповненим, практичним та мотивуючим.