14 листопада 2024 року на базі УПШ «Первоцвіт» відбулося засідання професійної спільноти вихователів ГПД на тему «Інновації в другій половині шкільного життя».
На початку зустрічі до присутніх звернулася консультант КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Ольга Юрик, яка підкреслила, що справжнього педагога характеризує постійний пошук оптимальних дидактичних, виховних, методичних та педагогічних рішень. Творчість педагога проявляється також в ефективному застосуванні набутого ким-небудь досвіду в нових умовах, у вдосконаленні раціоналізації, модернізації відомого відповідно до нових завдань, в гнучкості при виконанні запланованого в непередбачених ситуаціях, вдалій імпровізації як на основі точного знання і компетентного розрахунку, так і високорозвиненої інтуїції; в умінні фантазувати, бачити близьку і далеку перспективи в роботі; трансформувати рекомендації готового методичного посібника та створювати власні методичні напрацювання. Це – інноваційний підхід до професії, що обов’язково базується на використанні та продукуванні передових педагогічних ідей.
Таким досвідом поділилися з присутніми організатори заходу-педагоги УПШ «Первоцвіт». Директор закладу, Оксана Макара привітала гостей та зазначила, що робота вихователя ГПД надважлива, особливо в умовах соціальних викликів, тому керівники мають цінувати кожного працівника і по можливості заохочувати в різний спосіб.
Вихователі ГПД представили цікаві інноваційні методики роботи, поділилися прикладами проведення різноманітних активностей: інтерактивних ігор, творчих майстер-класів, проєктів, бесід на морально-етичні теми. Обговорили значення використання інноваційних технологій (в тому числі онлайн-платформ, мобільних додатків) для покращення взаємодії з учнями та їхніх результатів у навчанні.
Вихователь ГПД Леся Гончаренко познайомила присутніх з власною темою методичного пошуку та посібником, який було видано нею з теми формування екологічної культури учнів початкової школи. Вона запропонувала присутнім інноваційні підходи до реалізації традиційних методик та презентувала відео та фото колажі проведених з учнями заходів, створених дітьми продуктів проєктної діяльності.
Вихователь ГПД Олена Овчинникова запропонувала колегам напрацювання з власного досвіду роботи з формування дитячого колективу засобами інноваційних технологій. Було представлено кілька нестандартних підходів, які сприяють розвитку творчих здібностей учнів, формуванню командного духу, розвитку критичного мислення та самостійності.
У практичній частині заходу вихователь ГПД Ірина Баб’як провела для гостей практичний майстер-клас, де вихователі освоїли техніки виготовлення підков- оберегів у декоративно-прикладному стилі. Також обговорили методику проведення подібного майстер-класу з учнями, щоб виховувати в них почуття патріотизму, поваги до народних традицій і розвивати дрібну моторику та естетичні смаки.
Засідання пройшло активно та продуктивно, всі вихователі отримали нові знання та ідеї для організації виховної роботи, що сприятиме розвитку творчого потенціалу учнів у групі продовженого дня. Вихователі відзначили важливість впровадження нових форм виховної роботи, які відповідають запитам сучасних учнів.