Home » Головна » Засідання професійної спільноти вчителів біології та екології

Засідання професійної спільноти вчителів біології та екології

Сучасний вчитель, що пройшов випробування важкими часами ковідного карантинного періоду не тільки навчився бути в контакті з учнями в різний дистанційний спосіб, а й набув навичок гнучкості адаптуватися до постійних змін та актуальних викликів і при цьому трансформувати зміст, методи та форми навчального процесу під запити та можливості учнів. Кожен набутий досвід дає більше можливостей.

На засіданні професійної спільноти вчителів біології та екології, що відбулося 29.10.2024 на базі Ужгородської гімназії №14 Ужгородської міської ради Закарпатської області, вчитель біології Рошко Віктор Володимирович продемонстрував учасникам заходу, як цікаво і невимушено можна подати тему «Комунікація вчителя НУШ», використовуючи онлайновий сервіс для створення інтерактивних презентацій та проведення миттєвих опитувань в аудиторії Mentimeter.

 Даний сервіс має великий потенціал у використанні на уроках. Завдяки цьому онлайн-інструменту заняття перетворюється в інтерактивний діалог з аудиторією. Так як голосування проводиться в режимі реального часу, вчитель отримує моментальний зворотний зв’язок від аудиторії. Mentimeter є також зручним інструментом для формувального оцінювання та збору думок учасників. Так вчитель може давати завдання на актуалізацію знань, на етапі первинної перевірки розуміння матеріалу, в середині заняття в якості інструменту для з’ясування проблемних питань, в кінці заняття на етапі рефлексії. Виконання таких завдань створює під час заняття абсолютно чудову атмосферу радості і щастя. Кожен, хто проходить за покликанням і введе код, зможе взаємодіяти з вчителем (або точніше з презентацією) через відправлення смайлів, вподобайок, постановки запитань прямо під час уроку.

В такий невимушений цікавий спосіб були обговорені питання комунікації на рівні вчитель-учень та вчитель-вчитель. Віктор Володимирович відзначив різні вербальні та невербальні навички і методи комунікації для покращення навчального процесу у класах НУШ (5-7 класи).

Присутні педагоги щиро були захоплені представленням теми зустрічі і позитивно відгукувались про такий підхід до подачі матеріалу. Доповідач отримав багато схвальних відгуків від учасників засідання. Керівник закладу,  Легеза Оксана Іванівна, розповіла про особливості роботи  закладу і  підкреслила важливість і ефективність застосування Віктором Володимировичем інтерактивних форм роботи з учнями через засоби ІТ на постійній основі. Голова спільноти, Балаж Марія Василівна, подякувала організаторам за гостинний прийом, а учасникам за включеність та активну роботу. В.о.директора ЦПРПП Ганна Ребрей, підсумовуючи враження присутніх, підкреслила цінність таких необхідних для педагога рис, як гнучкість, адаптивність та готовність апробувати нове задля покращення навчальних досягнень та підвищення мотивації  учнів.