Home » Головна » Засідання професійної спільноти вихователів дошкільних груп ЗДО

Засідання професійної спільноти вихователів дошкільних груп ЗДО

25 квітня 2024 р. на базі УПШ «Престиж» відбулося очне засідання професійної спільноти вихователів дошкільних груп ЗДО на тему: «STREM-освіта у ЗДО: просто про складне». Учасниками заходу стали понад 40 педагогів закладів дошкільної освіти. З вітальним словом до учасників звернулася консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Ольга Юрик, яка нагадала вихователям, що STREM-освіта є не тільки сучасним трендом, а й необхідною умовою реалізації діяльнісного підходу в умовах реформування дошкільної ланки освіти задля забезпечення наступності та підготовки дошкільників до роботи в Новій українській школі. STREAM-освіта – новий інтеграційний підхід до розвитку, виховання й навчання дітей. Цей напрям освіти інтегрує в собі завдання з формування в дітей загальних наукових уявлень про світ; ознайомлення їх з інформаційно-комунікаційними технологіями; розвиток уміння експериментувати, конструювати; навчання дітей основ опрацювання змісту тексту, грамоти, математики, а також різних видів мистецтва. Це сучасна та перспективна освітня методика, яка є похідною природничо-математичної освіти STEM.Організатори заходу розповіли присутнім, як реалізувався цей підхід у їхньому закладі, продемонстрували напрацьовану впродовж багатьох років систему роботи з даної теми. Так, директор УПШ «Престиж» Наталія Гриценко наголосила на тому, що така робота має бути спланованою та системною, вона має відбуватися з дотриманням принципу наступності, що добре вдається педагогам закладу, оскільки вихователі дошкілля активно залучаються до роботи над методичною темою закладу у співпраці із вчителями початкових класів. Заступник директора УПШ «Престиж» Любов Немеш продемонструвала присутнім світлини з проведених тематичних днів та тижнів, занять та свят, освітніх проєктів, щоб показати практичну реалізацію STREAM-освіти в дошкільних групах з вихованцями різного віку.
Педагоги мали змогу відвідати відкриті заняття колег, де побачили інтегровані заняття з елементами STREAM. Спільною метою цих заходів було розширювати кругозір, розвивати і спонукати дітей до творчого мислення, систематичних умовиводів і розкриття свого потенціалу для формування їх власного майбутнього через досвід реалізації безмежних можливостей людини. Надихати і розвивати творців майбутнього, закласти фундамент для майбутніх вчених, винахідників, фахівців, що йдуть в ногу з часом.
Після відвідування занять педагоги надали колегам та організаторам зустрічі фідбек у форматі «Сендвіч-підходу» за технікою «Дві зірки та побажання», де висловили щиру подяку за прекрасні насичені заняття, їх естетичне, дидактичне та змістове наповнення.