Home » Головна » Тренінг «Ефективний урок в НУШ засобами діяльнісного навчання»

Тренінг «Ефективний урок в НУШ засобами діяльнісного навчання»

18.04.2024 року на платформі Zoom у рамках діяльності Інтерактивної школи сучасного педагога консультант КУ “ЦПРПП” Ужгородської міської ради Ольга Юрик провела для вчителів початкових класів тренінг «Ефективний урок в НУШ засобами діяльнісного навчання»
Спікерка запропонувала учасникам поглибити свої знання про діяльнісні методики та поповнити педагогічний арсенал практичними вправами, які доцільно використовувати на різних етапах уроку в Новий українській школі. Вона підкреслила, що діяльнісний підхід до навчання є неймовірно цікавим та ефективним інструментом для організації освітнього процесу, який реалізує принцип зв’язку навчання з життям та формує активну й ініціативну позицію учнів.
Він передбачає певні трансформації підходів до організації освітнього процесу в закладах освіти. Це трансформація позиції вчителя: до школярів із запитанням, а не з відповіддю; позиції учня: пізнання світу, а не пасивне сприйняття інформації; навчальної дії: створення учнем певного образу (слова, малюнка, схеми, плану);
оцінювальної дії: «Я вмію! У мене вийде!»; емоційно-ціннісної оцінки, яка висловлює світогляд: «Я вважаю, що…». Під час тренінгу учасників було ознайомлено з практичними вправами, які доцільно використовувати на різних етапах уроку, зокрема і під час діяльнісного етапу, який є ключовим на сучасному уроці в НУШ. Педагоги долучилися до виконання запропонованих тренінгових вправ, працювали з платформою Wordwall та ресурсом штучного інтелекту RunwayML, що має можливості генерування зображення за текстом. Зустріч пройшла активно і пізнавально, учасники надали спікерці зворотний зв’язок, де висловили вдячність за нову, цікаву та практичну інформацію.