Home » Головна » Засідання професійної спільноти вихователів-методистів ЗДО

Засідання професійної спільноти вихователів-методистів ЗДО

17 квітня 2024 р. на базі ЗДО № 20 відбулося очне засідання професійної спільноти вихователів-методистів ЗДО на тему «Інноваційні технології мовленнєвого розвитку дошкільників».
Зустріч розпочала консультант КУ “ЦПРПП” Ужгородської міської ради Ольга Юрик, яка звернулася до присутніх з вітальним словом та наголосила на актуальності посилення роботи з мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку, оскільки у сучасному світі все гостріше постає проблема усної комунікації. Суспільство чекає від підростаючого покоління вміння спілкуватися і дискутувати, розрізняти ті чи інші ситуації спілкування, розуміти стан інших людей в різних ситуаціях і на основі цього адекватно вибудовувати свою поведінку, поважати інших людей і вміти проявляти співчуття і емпатію. У Базовому компоненті дошкільної освіти, виділено основні напрямки освітньої роботи, серед яких на першому місці формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дитини, показником якої є здатність дитини будувати своє мовне спілкування з іншими людьми в різних життєвих ситуаціях. До учасників заходу звернулася керівник ЗДО № 20 Мар’яна Ковач, яка розповіла про специфіку роботи закладу та багаторічний досвід роботи з дітьми з вадами мовлення, запропонувала ознайомитися із системою роботи педагогів та використання ними у роботі інноваційних підходів. Спікерка засідання, вихователь-методист ЗДО № 20 Марина Протас в теоретичній частині запропонувала вихователям – методистам ознайомитися з тими інноваційними технологіями із розвитку мовлення дошкільнят, які активно використовуються у закдаді. Це і коректурні таблиці Н.Гавриш, мнемотехніка, асоціативні карти в організації навчально-пізнавальної діяльності, LEGO-технологія, методика виховання казкою Л.Фесбкової та інші. Присутні мали змогу переглянути відеофрагменти занять і побачити, як така робота відбуваються з дітьми різного дошкільного віку.
Цікавою та насиченою була в практична частина заходу, коли педагоги працювали з кубиками Рорі, складаючи історії, із 6 цеглинками LEGO, з мнемотаблицями. Зустріч пройшла в атмосфері доброзичливого професійного спілкування, обміну думками та досвідом.