Home » Головна » Тренінг «Прийоми самооцінювання та взаємооцінювання в освітньому процесі»

Тренінг «Прийоми самооцінювання та взаємооцінювання в освітньому процесі»

Коли мова йде про самоооцінювання та взаємооцінювання, то варто зауважити, що оцінювання – це не лише процес, але й навичка всіх учасників освітнього процесу, а отже – кожному варто її набувати. Саме з цієї думки розпочався 31 жовтня тренінг в рамках програми підвищення професійної майстерності «Оцінювання у 5-6 класах НУШ» на тему «Самооцінювання та взаємооцінювання учнів на уроках». Спікер зустрічі Валерія Бережна підкреслила, що найактивніше особистість формується у процесі самостійно організованої діяльності під кваліфікованим педагогічним керівництвом. Те, як учні оцінюють самих себе залежить від уміння оцінювати інших. Саме тому ці дві форми оцінювання тісно пов’язані між собою.

Під час тренінгу було розглянуто різні прийоми самооцінювання та взаємооцінювання – як усні, так і письмові. Важливо пам’ятати, що вчителю для розвитку навичок  само-/взаємооцінювання в учнів потрібно регулярно нагадувати учням про цілі та критерії оцінювання та при проведенні навчальних занять неодмінно планувати час для реалізації цих двох видів оцінювання.
Під час зустрічі педагоги плідно попрацювали у групах, де відбулося обговорення проблемних питань та обмін досвідом. Наприкінці учасники за допомогою заданого алгоритму дій здійснили оцінювання своєї власної діяльності та активності під час тренінгу.