Home » Головна » Тренінг “Ефективний зворотний зв’язок під час навчального процесу”

Тренінг “Ефективний зворотний зв’язок під час навчального процесу”

Якісний зворотний зв’язок – складова формувального оцінювання та запорука успішного уроку, адже дає можливість зрозуміти, наскільки вдалим він був та як працювати на наступному. Саме про ефективний зворотний зв’язок в освітньому процесі йшлося на тренінгу, що відбувся 11 жовтня в рамках програми підвищення професійної майстерності “Оцінювання у 5-6 класах НУШ”. Спікер заходу, Валерія Бережна, підкреслила, що створення ефективного зворотного зв’язку є основою навчання школярів, адже фідбек  – це інструмент, що дає уявлення про те, як йде процес навчання, інформує вчителя про досягнення та труднощі в навчанні учнів, дозволяючи визначити рівень досягнення мети і результати вирішення навчальних завдань. Щоб зворотний зв’язок був успішним, треба вчитися бачити, чути і розуміти партнера по спілкуванню. Під час тренінгу педагоги у групах обговорювали, яку роль відіграє фідбек в навчальній успішності учня. Вчителі підійшли до обговорення даного питання творчо та дуже ґрунтовно. Результати роботи у малих групах було презентовано та обговорено учасниками заходу.  

На завершення для вчителів було проведено міні майстер-клас використання онлайн-інструментів Ментіметер та Ліноіт. Вибір впав саме на ці дві платформи, адже вони можуть значно покращити якість та швидкість отримання фідбеку під час процесу навчання. 
Надання якісного та вчасного зворотного зв’язку допомагає учням з дитинства зрозуміти важливість та цінність їхньої думки і те, що вона обов’язково буде врахована. Таким чином налагоджуються довірливі відносини з кожною дитиною та робиться діагностика успіхів, труднощів та навчальних потреб дітей, а це по суті і є ефективним формувальним оцінюванням.