Home » Головна » Тренінг «Соціальна взаємодія та взаємопідтримка»

Тренінг «Соціальна взаємодія та взаємопідтримка»

Взаємодіючи з іншими людьми  особистість стає суб’єктом численних і різноманітних відносин – виробничих, політичних, релігійних, національних, моральних тощо. Такі соціальні відносини мають об’єктивний характер: особистість вступає в них незалежно від своїх бажань і прагнень, симпатій чи антипатій. Відтак якість суспільної взаємодії має неабияке значення. Людина може бути в оточенні інших людей, але відчувати неприйняття, ворожнечу, тиск, приниження – тоді такий спосіб бути разом лише виснажує. Для стійкості та перемоги нам потрібно плекати гармонійні стосунки, де кожен може бути собою, вільним, справжнім і водночас бути разом, підтримувати і турбуватися один про одного.

Саме питанню важливості творити добрі стосунки присвячено програму «Ефективна співдія – неконфліктна взаємодія».  03.10.23 педагоги міста в процесі роботи на черговому тренінгу програми «Соціальна взаємодія та взаємопідтримка» разом з психологом ЦПРПП Ганною Ребрей змогли ближче придивитися до своїх соціальних контактів та розгледіти моменти, які можна відкоригувати. Говорили про механізми та ефекти соціальної перцепції, з цікавістю досліджували власні звички сприйняття та відслідковували, які з них у кожного індивідуально спрацьовують при спілкуванні з оточуючими.

В часи випробувань та викликів кожен потребує сили і ресурсу, щоб вистояти. Таку підтримку ми можемо отримувати від тих, хто поряд. Відчуття своєї приналежності до певної групи, спільноти, чи просто усвідомлення, що ти не один є надійною опорою у важкі моменти. При цьому варто не забувати, що взаємопідтримка цінна і цілюща в обох напрямках: однаково важливо і ресурсно отримувати її та надавати іншим!