Home » Головна » Серпнева зустріч професійної спільноти вчителів початкових класів

Серпнева зустріч професійної спільноти вчителів початкових класів

29 серпня 2023 року на базі Ужгородського ліцею «Іміжд» проходили є традиційні серпневі зустрічі професійної спільноти вчителів початкових класів, які зібралися перед початком навчального року, щоб обговорити організаційні та методичні питання організації освітнього процесу. Спікерка заходу, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Ольга Юрик, виступаючи перед колегами підкреслила, що тема зустрічей «Новий навчальний рік – рік можливостей та удосконалення майстерності» є актуальною для педагогів міста, які у нелегкий воєнний час тримають український освітній фронт і вже відчувають певне виснаження від роботи в умовах постійних освітніх викликів, тому запропонувала максимально використати майбутній навчальний рік для саморегуляції, емоційного та фізичного відновлення, для вдосконалення фахової майстерності та професійного розвитку.

Було зазначено, що триває реформування освіти, впровадження Нової української школи не тільки в початковій, але й середній ланках освіти і особливу увагу МОН України звертає на якість імплементації реформи на місцях, дотримання наступності і, навіть, піднімається питання рестарту НУШ для надолуження освітніх втрат школярів та покращення реалізації реформи.
Водночас, виклики воєнного часу потребують гнучкості освітнього процесу, коли педагоги мають вибудовувати освітній процес таким чином, щоб не тільки мінімізувати освітні втрати школярів, але й випрацювати систему їх надолуження. Було наголошено, що МОН України надало педагогам певні настанови та визначило основні управлінські та методичні вектори освітнього процесу на 2023/24 навчальний рік, основні з яких – безпека як пріоритетне завдання закладів освіти, психоемоційне здоров’я учасників освітнього процесу, реалізація автономії закладів освіти, академічна свобода вчителя, якісна самоосвіта педагогів та інші. Особливістю педагогічної діяльності в умовах воєнного стану стає вихід на нові рівні відповідальності як за безпеку учасників освітнього процесу, так за їх психологічний та емоційний стан, за надолуження освітніх втрат. Це потребує від педагогів не тільки додаткових знань, але й щоденної стійкості та мужності. Аналізуючи кожен напрямок роботи педагогів початкової ланки на наступний навчальний рік, окреслений МОН, Ольга Юрик пропонувала вчителям можливості самовдосконалення та поглиблення знань з того чи іншого актуального питання.
Про можливості підвищення кваліфікації для вчителів початкових класів у 2023/24 н.р. та особливості атестації за новим Положенням про атестацію, яке починає діяти з 1 вересня 2023 року розповіла Світлана Дутко, керівник професійної спільноти вчителів початкових класів. Безперечно, що сучасний педагог має широкі можливості підвищення фахового рівня як в онлайн режимі, так і в очному форматі, а зміни в процедурі атестації педагогічних працівників дозволяють розглядати чергову чи позачергову атестацію як можливість саморозвитку та професійного зростання.