Home » Головна » Серпнева зустріч професійної спільноти вчителів іноземних мов

Серпнева зустріч професійної спільноти вчителів іноземних мов

28 серпня на базі Ужгородського ліцею №8 відбулося засідання професійної спільноти вчителів іноземних мов. Захід відвідало більше 100 педагогів. На початку зустрічі консультант Центру Таїсія Тирпак привітала педагогів із початком навчального року та ознайомила учасників засідання з основними питаннями, що стосуються безпосередньо організації освітнього процесу у новому навчальному році. Детально зупинилася на питанні про атестацію педагогічних працівників,  тому що у цій сфері мають відбутися зміни з першого вересня 2023 року.

Керівник спільноти вчителів англійської мови Оксана Мельниченко розповіла про державні стандарти та типові освітні програми, а також ознайомила присутніх із організацією навчання учнів 5-6 класів, рекомендаціями з оцінювання та ведення шкільної документації. Обговоривши актуальні для професійної спільноти питання, учасники зустрічі переобрали керівників професійних спільнот вчителів іноземних мов, а саме: Мельниченко О.В. – англійської мови, П’ятківську  О.М. – німецької мови, Гушвар М.С. –  французької мови. Наприкінці було узгоджено план роботи спільноти вчителів іноземної мови на новий навчальний рік.

Друга частина зустрічі була організована у форматі воркшопу для вчителів англійської мови. Захід відбувся за сприяння книгарні «Welcome Bookstore» та видавництва Express Publishing в Україні. Саме фахівчиня центру Express Publishing провела цікаву майстерку на тему «STEAM Up your Classroom». STEAM – освіта – це цікаво та практично! Новий тренд, який охоплює природничі науки Science, Technology, Engineering, Art та Мaths, впевнено набирає обертів в освітньому просторі України. Але також є думка, що STEAM – це той самий CLIL, який ми вже давно знаємо та застосовуємо. То в чому ж різниця? Під час воркшопу ми порівняли ці різні підходи до навчання та на практиці розібрали між ними спільне та відмінне. Наталія Ляшко майстерно розставила крапки над і та продемонструвала  усім присутнім цікаві методики та завдання.  CLIL чи STEAM-освіта будуть ефективними для різних класів? Яка різниця між цими напрямками в освіті? Які методики та принципи практичного застосування? Ці та інші аспекти обговорювалися на тренінгу, який відбувся. Учителі, які брали активну участь у зустрічі, отримали подаруночки від тренерки та видавництва. Також усі учасники змогли ознайомитися із літературою видавництва.

Наприкінці заходу всі учасники отримали сертифікати про участь.