Home » Головна » Серпнева зустріч професійної спільноти вихователів ГПД

Серпнева зустріч професійної спільноти вихователів ГПД

28 серпня 2023 року на базі Ужгородського ліцею «Іміжд» відбулися серпневі зустрічі професійної спільноти вихователів ГПД, що є традиційними перед початком навчального року. Тема зустрічей «Новий навчальний рік – рік можливостей та удосконалення майстерності» є актуальною для педагогів міста, які у нелегкий воєнний час тримають український освітній фронт і вже відчувають певне виснаження від роботи в умовах постійних освітніх викликів. Тому цьогоріч педагогам пропонується максимально використати майбутній навчальний рік для саморегуляції, емоційного та фізичного відновлення, для вдосконалення фахової майстерності та професійного розвитку. Про це наголосила учасникам спікерка заходу, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Ольга Юрик. Виступаючи перед вихователям ГПД вона зазначила, що триває реформування освіти, впровадження Нової української школи не тільки в початковій, але й середній ланках освіти і роль вихователя ГПД зараз доцільно прирівнювати до ролі вчителя другої половини дня, оскільки вихователі мають продовжувати роботу вчителя початкових класів, розпочату в першій половині дня, активно використовуючи методики НУШ як методичну базу для організації роботи ГПД.
Водночас, виклики воєнного часу потребують гнучкості освітнього процесу, коли вихователь у співпраці з вчителем першої половини дня вибудовують у тісній комунікації освітній процес таким чином, щоб не тільки мінімізувати освітні втрати школярів, але й випрацювати систему їх надолуження. Було наголошено, що МОН України окреслило коло актуальних питань освітнього процесу на 2023/24 навчальний рік, серед яких є і безпека як пріоритетне завдання закладів освіти, рестарт НУШ, психоемоційне здоров’я учасників освітнього процесу, реалізація автономії закладів освіти у всіх питаннях шкільного життя, якісна самоосвіта педагогів та інші. Особливістю педагогічної діяльності в умовах воєнного стану стає вихід на нові рівні максимальної відповідальності як за безпеку учасників освітнього процесу, так за їх психологічний та емоційний стан, за надолуження освітніх втрат. Це потребує від педагогів не тільки додаткових знань, але й щоденної стійкості та мужності.
Про можливості підвищення кваліфікації для вихователів ГПД та особливості атестації за новим Положенням про атестацію, яке починає діяти з 1 вересня 2023 року розповіла учасникам методичного заходу керівник професійної спільноти Світлана Дутко. Вона підкреслила, що сучасний педагог має широкі можливості підвищення фахового рівня, залежно від потреб, як в онлайн режимі, так і в очному форматі, а зміни в процедурі атестації педагогічних працівників дозволяють розглядати чергову чи позачергову атестацію як можливість саморозвитку.