Home » Головна » Онлайн-засідання Школи професійного розвитку вчителів-наставників англійської мови

Онлайн-засідання Школи професійного розвитку вчителів-наставників англійської мови

17.05.2023 року на базі Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка відбулося онлайн-засідання Школи професійного розвитку вчителів-наставників англійської мови на тему «Створення цікавих комунікативних ситуацій на уроках англійської мови. Розвиток та контроль навичок говоріння у 5-9 класах на онлайн уроках».

Засідання розпочала консультант ЦПРПП Таїсія Тирпак, яка ознайомила присутніх із темою зустрічі, а заступник директора гімназії Сабадош Тамара Йосипівна представила організаторів. Доповідачами виступили Сабов Маріанна Василівна, Грицак Олександр Володимирович та Ваш Тетяна Шандорівна.

Перший доповідач Сабов Маріанна Василівна, вчитель вищої категорії, ознайомила учасників засідання із створенням цікавих комунікативних ситуацій на уроках англійської мови, а саме:

– коротко окреслила мету й завдання комунікативних ситуацій;
– пояснила переваги й практичну користь від застосування комунікативних видів діяльності;
– описала поділ учнів на групи для виконання різних видів комунікативних завдань;
– зупинилась на конкретних завданнях, що розвивають комунікативні навички на уроках.

Про найбільші перешкоди на шляху до навчання молодших учнів навичкам розмовної мови розповів другий доповідач вчитель Грицак Олександр Володимирович. У своїй презентації він приділив значну увагу важливості говоріння, як одного зі способів вивчення мови, чому учні стикаються з проблемами при спробі розмовляти англійською мовою, які важливі речі вчитель повинен мати на увазі при створенні комунікативних ситуацій у класі. Доповідач поділився припущеннями, як можна починати розвивати комунікативну атмосферу в групі, а також прикладами групових завдань для розвитку та підтримки використання розмовної англійської мови.

Третій доповідач Ваш Тетяна Шандорівна акцентувала увагу на суттєвих відмінностях між розвитком комунікативних навичок учнів у онлайн середовищі та віч-на-віч; зокрема, надала практичні поради щодо того, як навчати дітей говорінню дистанційно; запропонувала використання цікавих мовних ігор та інших інтерактивних видів діяльності для контролю навичок говоріння.

На завершення зустрічі присутні подякували спікерам за корисну інформацію та домовилися у наступному навчальному році проводити зустрічі офлайн.