Home » Головна » Вебінар “Технології партнерської педагогіки”

Вебінар “Технології партнерської педагогіки”

10 травня консультант ЦПРПП Валерія Бережна провела вебінар “Технології партнерської педагогіки”. Захід, у якому взяли участь понад 60 педагогів, став третім у рамках програми підвищення професійної майстерності вчителів “Педагогіка партнерства в НУШ”. Як забезпечити ефективну співпрацю між школою та батьками? Які фактори ефективної взаємодії? Які чинники перешкоджають ефективній діяльності? Як зреалізувати партнерство на практиці? Про це і багато іншого йшлося під час вебінару.

Спікер наголосила, що є 2 шляхи успішної співпраці: чітке, постійне, двостороннє спілкування та використання різних способів залучення батьків до освітнього процесу. Для того, щоб освітнє середовище сприяло самореалізації кожного школяра, робота повинна бути спрямована на те, щоб кожен учень міг: розвинути здібності критичного мислення й незалежного висловлювання; поповнити знання у сферах, які цікаві учневі й розкривають перед ним нові горизонти пізнання; розвивати спроможність приймати самостійні рішення; набувати необхідних навичок з базових та профільних предметів; радіти навчанню й поважати освіту;  розвинути свій емоційний інтелект; отримати необхідну індивідуальну педагогічну підтримку; розвинути самосвідомість як самостійної особистості і як члена колективу; зберегти й зміцнити моральне, фізичне і психічне здоров’я. Консультант підкреслила, що той факт, що навчально-виховний процес у школі не завжди досягає необхідних результатів, пояснюється не стільки відсутністю мотивів до навчання в школярів, скільки недостатньою підготовленістю учнів і вчителів до організації педагогічної взаємодії учасників навчально-виховного процесу. Ось чому так важливо, щоб у школі всі, хто причетний до організації навчально-виховного процесу (керівники, педагоги, учні, батьки, дитячі громадські організації), співпрацювали.

Під час вебінару слухачі давали зворотний зв’язок, висловлюючи свою думку щодо причин, через які виникають труднощі комунікації між педагогами та батьками та щодо ефективних форм взаємодії між батьками та педагогами. Особливо було виокремлено, що співпрацюючи з батьками, вчитель повинен створити сприятливі умови для забезпечення взаєморозуміння у формуванні здорової особистості дитини, її ціннісних орієнтацій, у розкритті індивідуальності кожної дитини, її творчого потенціалу. Адже здоров’я, щастя та успішність дітей – не тільки норма життя в сучасному суспільстві, але й  спільна мета батьків та педагогів.