Home » Головна » Тренінг «Конструктивне мислення»

Тренінг «Конструктивне мислення»

Психолог ЦПРПП Ганна Ребрей провела 09.05.23 завершальний тренінг програми підвищення фахової майстерності “Плекання психологічної стійкості освітян”. Зустріч була присвячена темі:  “Конструктивне мислення”. Учасники мали змогу уважніше придивитися до своїх думок та спробувати техніки, що допомагають краще давати собі раду з важкими думками.

Наявність важких думок є нормальним явищем. Важливо, щоб вони не затримувалися надовго, а промайнули і людина могла ефективно функціонувати далі: зосереджено працювати, спокійно взаємодіяти. Коли ж думки стають нав’язливими, надокучають, тривожать, то суттєво погіршують і наше самопочуття і якість життя: можуть з’являтися труднощі зі сном, з здатністю розсудливо міркувати, працювати й загалом вести активне життя.

Відомо, що стрес чи надмірне навантаження і виснаження посилюють негативні переживання. Відтак в людини залишається менше ресурсу, щоб поглянути на ситуацію більш критично та широко та менше сил, щоб повертати себе до стабільного стану, могти екологічно реагувати на все навколо. Варто розрізняти переживання, що стосуються реальних загроз та самостворені страждання через ймовірні майбутні ситуації, на які ми зазвичай навіть не маємо впливу. До того ж трапляється, що люди схильні сприймати дійсність, новини, все навколо дещо спотворено, ніби через певний фільтр, який може все перебільшувати, драматизувати, катастрофізувати, узагальнювати і т.ін., що також суттєво впливає на загальне світосприйняття. Тут важливо не забувати, що на ту ж саму ситуацію завжди можна подивитися ширше, з різних ракурсів. Кожен сам обирає, як сприймати склянку, що до половини наповнена рідиною: чи напівпорожньою, чи напівзаповненою.

Наразі війна приносить постійний потік важких новин, непростої інформації і, на жаль,  майже кожен українець відчуває в тій, чи іншій мірі, в той, чи інший період, дискомфорт, напругу від важких, тривожних думок.  Саме тому важливо не забувати про такі особливості когнітивних процесів та напрацьовувати навичку уважного, усвідомленого ставлення до своїх думок, емоцій та переживань, адже їхній вплив на поведінку та повноту життя є незаперечним.