Home » Головна » Засідання професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури

Засідання професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури

26 квітня вчителі-словесники УЗОШ І-ІІІ ступенів №19 провели  зустріч з людьми, у яких багатий внутрішній світ. Кожен представник спільноти із закладів освіти Ужгорода та Холмківської сільської ради був активним учасником очного зібрання, на якому обговорювалося  питання реалізації діяльнісного підходу під час вивчення казки на уроках зарубіжної літератури.

Молода й  креативна колега,  вчителька  Мар`яна Волошин,  поділилася своїм досвідом роботи, представивши один із прийомів для творчої візуалізації навчального матеріалу – скрайбінг.  Поціновувачка слова мотивує своїх вихованців   до прочитання творів. Вона пропонує учням створювати малюнки, аплікації до казок та озвучувати їх. Таким чином, запрошені гості мали можливість переглянути наочно всі роботи, що створені руками учнів за  допомогою наставника.  Цікавими були роботи з відеоскрайбінгу. Онлайн-скрайбінг — при створенні цього виду молода колега  використовує спеціальні програми й онлайн-сервіси ( PowToonVideoScribe та інші). З їх допомогою відео  створюється  за готовими шаблонами, однак безкоштовні можливості зазначених сервісів обмежені. Виявляється, таким чином можна просто й доступно розповісти про складне, цікаво пояснити сюжет твору, адже все відбувається  прямо під час передачі інформації.

Презентація професійної майстерності Мар`яни Йосифівни заслуговує похвали та поширення такого досвіду серед педагогів.

Відомо, що сьогодні можна навчатися, граючись на уроках. Саме використовуючи  «Фішбоун», один із прийомів критичного мислення,  майстерно  впроваджує його на уроках   Марина Гроскоп. Присутні мали змогу не лише побачити презентацію вчительки, але й побути в ролі учнів, щоб зреалізувати цей прийом на практиці. Чотири проблемні питання, чотири прозові твори, над якими натхненно працювала професійна спільнота упродовж відведеного часу, вказуючи на причину та наслідок того, про що говорилося. Немаловажну роль відіграють підготовлені педагогом матеріали для роботи, тому вчителі-словесники відзначили професійність та яскравість образів, зображених на підготовлених полотнах.

Якість знань сучасних учнів  безпосередньо залежить від їхньої мотивації до навчання та усвідомлення практичної цінності отриманої інформації. Тому Ірина Даньків, директор ЦПРПП, спілкуючись із вчителями, зупинилася на чотирьох пріоритетних прийомах діяльнісного підходу, які спрямовані на розвиток ключових компетентностей та наскрізних умінь. Мова йшла про наступні прийоми, які можна використати на різних етапах уроку: «Старт – фініш», «Поміркувати – обмінятися – вибрати», «Шукаємо оптимальне рішення», «Протилежність» та пробували їх зреалізувати на практиці.

Ірина Зіновіївна зазначила  у своєму виступі, що вийшло друком друге видання – збірник навчально-методичних матеріалів «Освітні тренди професійного розвитку педагогічних працівників в умовах неформальної освіти» авторського колективу Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради. Електронний аналог посібника розміщений на сайті Центру ( рубрика «Інформаційна продукція»), друковані видання будуть надіслані в методичні кабінети закладів освіти Ужгорода.  Одна із тем чергового видання «Навчання через дію. Практика діяльнісних методик НУШ», автор Ольга Юрик, консультант, тренер, вчитель-експерт.

Отже, присутні мали можливість переконатися, що  діяльнісний підхід до навчання є неймовірно цікавим та ефективним інструментом для організації освітнього процесу, який реалізує принцип зв’язку навчання з життям та формує активну й ініціативну позицію учнів.

Незмінною  та багаторічною традицією є не лише дати високу оцінку щодо проведення методичного заходу, але й отримати насолоду від  читання авторських поезій поважного віку вчительки, найдосвідченішого педагога Валентини Пономарьової. Саме таким приємним та передбачуваним було завершення зустрічі, яка пройшла в дружній, теплій атмосфері різних поколінь, які роблять спільну справу – прищеплюють  любов до прекрасного.

Дуже хочеться вірити, що такі зустрічі ще будуть й надалі, бо буде мир та спокій в Україні, на який ми чекаємо з нетрпінням.