25 квітня в УСЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбувся ярмарок педагогічних інновацій, на якому вчителі-словесники зазначеного вище закладу освіти ділилися досвідом своєї професійної майстерності.
Завдяки злагодженій роботі вчителів української мови та літератури одночасно працювало 6 локацій.
Присутні відзначили майстерність представленого досвіду вчителькою Семен Оксаною Іванівною, яка вже кілька років поспіль веде власний сайт. Він допомагає в роботі не лише їй та учням, але й батьки та колеги закладу освіти послуговуються матеріалами, розміщеними на вчительському сайті. Це одна із тих цифрових технологій, що зацікавила присутніх, адже сукупність веб-сторінок, доступних у мережі «Інтернет», дають необмежені можливості для учасників освітнього процесу.
Цікавою була зустріч, яку провела Кіш Крістіна Михайлівна. Колега поділилася досвідом створення інтерактивних вправ, вікторин та відеороликів за допомогою мультиплікацій (cartoon), інфографіки та білої дошки (whiteboard) у програмах «Renderforest» і «Powtoon». Присутні виконували різні завдання на багатофункціональних інструментах для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів «Wordwall».
Вакулович Галина Стефанівна запропонувала присутнім матеріали для перегляду про прийоми візуалізації, які є одним із головних чинників ефективного засвоєння навчального матеріалу. Саме завдяки прийомам та технологіям візуалізації педагоги допомогають сучасному учневі мислити по-особливому, а саме: швидко переключити увагу, обробити потрібну графічну інформацію тощо.
Відомо, що різні види навчальних ігор, освітні ресурси «WordArt», « Google Jamboard» і «Learning Apps» сприяють кращому засвоєнню інформації і мотивації в учнів. Саме про це розповідала Зверєва Людмила Михайлівна.
Сьогодні неодноразово можна побачити графічні піксельні коди, які розміщують на рекламних буклетах, у транспорті, на вітринах чи у супермаркетах. Адже такі зображення надають безліч можливостей, у тому числі у навчальному процесі. QR-коди можуть бути змістовним доповненням уроків. Саме про це йшла мова під час зустрічі вчителів української мови та літератури з Ковальчук Галиною Михайлівною, яка наголосила, що QR-коди дозволяють отримувати миттєвий доступ до будь-якої інформації.
Вчителька Марухнич Оксана Михайлівна намагалася створити атмосферу співробітництва і взаємодії за допомогою онлайн-ресурсів, зокрема «Wordwall» та «LearningApps» і платформи «JustClass». І це їй вдалося. Весь відведений для цього час учасники зустрічі плідно працювали, удосконалюючи свої вміння та навички.
Друга частина зустрічі зібрала всіх педагогів міста та колег сусідньої територіальної громади в актовій залі, де педагоги мали можливість попрацювати над створенням каліграм. Перечинська Марія Іванівна розповіла присутнім про фігурні вірші, у яких поетичні рядки утворюють фігури, і поділилися учнівськими напрацюваннями. За допомогою онлайнового сервісу «Mentimeter», що використовується для створення та проведення миттєвих опитувань в аудиторії, вчителі мали можливість проголосувати за найбільш вдалий каліграм, створений однією із команд.
Щур Діана Іванівна запропонувала вчителям-словесникам пройти тест «Як добре ви розумієте молодіжний сленг?» та роздала пам’ятки «Сучасна молодіжна лексика». Ось тут присутні зрозуміли, наскільки збагатилася наша мова словами-неологізмами, які швидко розійшлися між молодим поколінням. А нам, поколінню старшому, залишилося лише наздоганяти, щоб іти в ногу з часом.
На завершення зустрічі директор ЦПРПП, вчителька української мови та літератури Ірина Даньків провела навчальну роботу, що стосувалася методики перевірки диктантів. Після перевірки робіт відбулася жвава дискусія про те, як правильно оцінювати роботи та як адаптувати текст до вивченої теми. Матеріали щодо методики перевірки, оцінки й аналізу диктантів надіслано у групу вчителів української мови та літератури для подальшого використання в роботі. Адже й таким чином сьогодні можна удосконалювати персональний брендинг успішності вчителя.
Спасибі дружному колективу УСЗОШ №2 за креативність щодо проведення заходу. Адже він проходив у мовознавчій кав’ярні, де на вчителів очікували солодкі та мудрі передбачення, знання про вишукані сорти кави. Родзинкою заходу був патріотичний флешмоб-руханка, до якого запропонувала долучитися Федьо Людмила Василівна.
Діана Щур за допомогою відео «Притчі про каву» закликала усіх колег бути новаторами у будь-яких життєвих ситуаціях. Саме такий формат проведення зустрічі заслуговує на похвалу. Це дійсно новаторський підхід, який мотивує. Ярмарок педагогічних ідей був не лише з присмаком кави, але й інформація про сорти з мільйоном відтінків смаку, була надзвичайно цікаво подано. Усі поціновувачі ароматного напою тепер з розумінням обиратимуть найсмачнішу філіжаночку «чорної магії» в місті над Ужем.
Позитивні враження від учасників читайте на сторінках соціальних мереж.
https://www.ourboox.com/books/мо/