Home » Головна » Вебінар «Методи та ключові фактори успішного наставництва»

Вебінар «Методи та ключові фактори успішного наставництва»

27 квітня у рамках авторської програми «Наставництво – професійний розвиток учителя» відбулася онлайн-зустріч із слухачами, вчителями та заступниками директорів з навчально-виховної роботи. Вже вкотре до вебінарів долучаються педагогічні працівники Холмківської територіальної громади, з якими підписано угоду про співпрацю.

Спікером заходу була директор ЦПРПП, координатор програми Ірина Даньків. Під час виступу  відзначила, що саме Нова українська школа передбачає  нову шкільну культуру, що базується на цінностях довіри і партнерства, взаємопідтримки на всіх рівнях.  Тому всі методи наставництва є актуальними і дієвими. Проте перш ніж розпочинати індивідуальне наставництво чи одну з форм  групового наставництва  (наставництво в групах колег,  в групах онлайн тощо), потрібно створити   передумови  для успішного  наставництва. Розглядався один із методів рефлексії «Цибулева модель», що   описує різні рівні, на яких може відбуватися рефлексія. Говорилося й про прийом «Метафори в педагогічній діяльності», бо саме метафори  сприяють розумінню складних понять, допомагають по-новому подивитися на досвід та утворення смислу; дають змогу використовувати третю особу для розкриття своїх думок; через практику (уявлення і проговорення метафори) можна краще зрозуміти бачення себе як вчителя; створюють потенціал для зміни власних переконань і практики. Визначено чотири стилі взаємодії між наставником і педагогом. Розглянуто навички спілкування, необхідні для наставника.

Під час практичної частини  слухачі мали можливість попрацювати в групах, щоб виробити деякі поради для більш успішного наставництва;   вказати елементи конструктивізму, на які треба звертати увагу під час навчання педагогів;  перелічили ті труднощі, які є найбільш заявленими під час програми наставництва.

Зустріч пройшла конструктивно та була цікавою для присутніх.