Home » Головна » Вебінар “Діалог з учнями та батьками як спосіб партнерської взаємодії”

Вебінар “Діалог з учнями та батьками як спосіб партнерської взаємодії”

25 квітня консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради Валерія Бережна провела вебінар “Діалог з учнями та батьками як спосіб партнерської взаємодії”. Захід став другим у рамках програми підвищення професійної майстерності вчителів “Педагогіка партнерства в НУШ”. У заході взяли участь 28 педагогів закладів освіти.

       Як часто ми скаржимося на те, що нас не розуміють! Але чи вміємо ми говорити так, щоб нас чули? Про те, як говорити про свої потреби й слухати емпатійно йшлося під час онлайн-зустрічі. Як виявилося, у більшості людей одні й ті самі труднощі: невміння висловлювати свої думки, зокрема незгоду; непорозуміння у розмові; невміння просити вибачення і приймати його; невміння хвалити та приймати похвалу, формулювати критичні зауваження. Спікер наголосила, що слід поглянути на свої мовні звички та об’єктивно оцінити, що можна вдосконалити, зокрема, подумати, як окремі слова або побудова фрази можуть змінити результат розмови – на краще чи гірше. Слова, якими ми користуємося, визначають наш успіх у житті – у відносинах, на роботі та у повсякденні. Однією з ключових проблем обговорення став метод ненасильницької комунікації. Це алгоритм, який допомагає нам говорити так, щоб нас не просто слухали, але й чули. Ненасильницька комунікація — це навіть не стільки про метод, як про світогляд, який робить спілкування із самим собою та з оточенням ефективнішим. Також дає можливість для плідної співпраці. Консультант надала перелік порад щодо застосування цього методу у спілкуванні педагога з учнями наголосивши, що починати впроваджувати цей метод варто вже з першого класу. Адже діти 6–7-річного віку, за сучасними дослідженнями, найшвидше всотують принципи ненасильницької комунікації, і вона дуже швидко стає органічною частиною їхнього життя.
     Під час вебінару було підкреслено важливість соціально-емоційного навчання, адже це інструмент розвитку м’яких навичок. Наприклад, уміння комунікувати, співпереживати собі й іншим, керувати власними емоціями та розуміти емоції інших, працювати в команді, креативно і критично мислити тощо. Також було обговорено конфлікти та алгоритм їх вирішення. Педагоги активно давали зворотний зв’язок відповідаючи на поставлені спікером запитання.