Home » Головна » Онлайн-засідання вчителя НУШ

Онлайн-засідання вчителя НУШ

  20 квітня відбулася зустріч учителів української  мови та літератури з працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради. Тема зустрічі  «Вчитель у площині сертифікації: невід’ємна одиниця чи лідер освітнього процесу?», де представники команди  мотивували педагогічних працівників до особистісного росту.

     Ірина Даньків, директор Центру,  під час обговорення зазначеної вище теми, інформувала присутніх про те, що сертифікація – це не просто оцінювання професійної діяльності вчителя, це  принцип сьогодення, який працює. На сьогодні маємо позитивне сприйняття сертифікації вчителями початкових класів, тому ймовірність того, що педагог середньої загальної школи також буде активним учасником таких професійних випробувань, досить високий.

     Спікер розповіла про особливості  сертифікації для вчителів української мови та літератури, а також про  переваги процедури, її цілісність.

    Адже метою введення сертифікації була поступова заміна традиційної атестації на більш сучасні форми перевірки компетентності.

  Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах та  можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

    Реєстрація вчителів української мови і літератури триватиме упродовж 01–11 серпня: основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону; додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості. Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково, якщо 19  вчителів з української мови і літератури Закарпатської області сформують картки-заяви.

  Сертифікація складається із трьох етапів: 1) незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти); 2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи); 3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводять залучені експерти Державної служби якості освіти та її територіальні органи з різних регіонів)

    До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.

   Отже, як бачимо, кожен, хто постійно працює на удосконаленням своєї професійної майстерності, має всі шанси успішно пройти сертифікацію, враховуючи, що часу для прийняття рішення та належної підготовки ще достатньо. Бажаємо вам, педагоги,  скористатися цією можливістю і стати одними із перших, хто в Ужгороді, як кажуть, буде сертифікованим філологом.

   Психолог Центру Ганна Ребрей звернула увагу присутніх на природу формування мотивації досягнення успіху в сучасних реаліях.

   Відповідно до теоретичних положень «піраміди потреб» Абрагама Маслоу самоактуалізація є найвищою потребою людини. Відомо, що згідно з пірамідою людина здатна до задоволення більш високих потреб тільки після того, як задоволені нижчі потреби. Адже потреба і можливість досягати намічених професійних цілей стає актуальною тільки тоді, коли забезпечені базові, необхідні для життя людини потреби.

   Щоб професійне зростання було успішним, потрібен ресурс, без сил та енергії важко досягати мети. Саме тому першочерговим завданням кожного є турбота про себе, про відновлення сил, що наразі є радше запорукою та підгрунтям мотивації до успіху, аніж розкішшю чи егоїзмом.

   Звісно, позитивний досвід досягнення успіху в минулому, риси характеру, що є нашою сильною стороною, люди, що підтримують та надихають, також суттєво підкріплюють бажання та намір обирати й підкорювати все нові професійні вершини. Важливо не забувати і дбати про особистісне благополуччя, зростаючи професійно.

   Члени колективу Центру мають неабиякі практичні навики, тому готові допомогти усім, хто потребуватиме допомоги.

  Отже, завдяки участі в сертифікації вчитель  має  можливість одержати визнання свого професіоналізму та долучитися до якісних освітніх змін.