Home » Головна » Вебінар «Розвиток критичного мислення учнів під час онлайн-навчання. Можливості та інструменти»

Вебінар «Розвиток критичного мислення учнів під час онлайн-навчання. Можливості та інструменти»

20 квітня 2023 року на платформі Zoom консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради Юрик Ольга провела вебінар в рамках програми підвищення професійної майстерності педагогічних працівників «Критичне мислення – основне наскрізне вміння у НУШ». Було розглянуто тему модуля 4: «Розвиток критичного мислення учнів під час онлайн-навчання. Можливості та інструменти». Методичний захід відвідали 45 педагогів – учасників програми.

Зустріч відбувалася у форматі вебінару, де спікеркою пропонувалися окремі активності для педагогів, відбувалася комунікація у чаті, обмін досвідом між колегами. За допомогою інструментів онлайн-взаємодії, зокрема, платформи Mentimeter, учасники проголосували щодо можливості використання методів та технік розвитку критичного мислення учнів під час дистанційного навчання, в активному діалозі аналізували переваги та недоліки такого навчання.
Захід розпочався з пригадування окремих питань попередніх модулів, зокрема поняття «критичне мислення» в сучасній педагогіці та аргументів щодо необхідності розвивати власне критичне мислення та критичне мислення учнів, учасники програми повторили структуру уроку розвитку критичного мислення, що традиційно складається з трьох основних частин: вступної, основної та підсумкової, які ще називають виклик, осмислення та рефлексія, пригадали особливості застосування окремих, розглянутих на попередніх заняттях, технік та прийомів, зокрема технології проведення брейнстормінгу, використання графічних організаторів та творчих прийомів, які застосовуються для розвитку критичного мислення.
Після цього учасники вебінару розглянули планування онлайн-уроків з розвитку критичного мислення, підбір навчального контенту до них, специфіку застосування технік та прийомів розвитку критичного мислення під час дистанційного навчання, обговорили доречність використання конкретних прийомів та методик розвитку критичного мислення під час сихронного та асихронного дистанційного навчання, одержали поради щодо організації дистанційного навчання в умовах війни. Також розглянули можливості для використання під час онлайн-уроків розвитку критичного мислення ресурсів «Всеукраїнська школа онлайн», мобільного застосунка для учнів та учениць 1-4 класу «Вивчаю – не чекаю», платформ Wordwall та Flinga.
Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради Ольга Юрик запропонувала учасникам тренінгу ресурси та джерела, де вони зможуть почерпнути ще більше цікавої та корисної інформації про особливості використання різних технік та методів розвитку критичного мислення під час дистанційного навчання та запропонувала їм можливості підвищення професійної майстерності за допомогою курсів підвищення кваліфікації, запропонованих ГО «Платформа ОСВІТИ» на ресурсі «Піфагор». Дистанційні курси підвищення кваліфікації вчителів від «Піфагор» допоможуть засвоїти та використовувати на практиці найновіші методики й технологій викладання шкільних предметів, перейняти досвід українських і зарубіжних колег, зацікавити, мотивувати до навчання кожного учня, глибше пізнати основи дитячої та підліткової психології, впевнитися у власній компетентності й професіоналізмі.
Тренінг завершився обміном враженнями від отриманої інформації та заповненням анкети зворотного зв’язку.