Home » Головна » Вебінар «Кібербулінг»

Вебінар «Кібербулінг»

19.04.2023 р.  консультант ЦПРПП Баран Н.Ю. провела вебінар на тему “Кібербулінг” у межах авторської програми підвищення  фахової майстерності “Педагог у цифровому просторі”.

Кібербулінг – це сучасний прояв булінгу, який з реального світу перейшов у віртуальний; це «цькування онлайн», що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних технологій: смартфонів, ПК,  електронної пошти, соціальних мереж, форумів, блогів, онлайн відеоігор тощо.

Сьогодні Інтернет як явище комунікації став невід’ємною частиною суспільства. Його неможливо усунути, тут все наше життя, ми навчаємося, працюємо, черпаємо інформацію за допомогою Інтернет ресурсів. Проте, Інтернет мережа створює ілюзію безпечності, анонімності та безкарності.  Тому Інтернет-етику нам просто необхідно виховувати. Також потрібно вчитися свідомо користуватися платформами, що допомагають людям комунікувати між собою.

Учасники вебінару мали змогу ознайомитися з типовими ознаками кібербулінгу та детально розглянули найпоширеніші його види, такі як: секстинг, хепіслепінг, флеймінг, тролінг, переслідування в мережі та інші.

Спікерка розповіла про психологічний портрет учасників булінгу: агресора, жертви, спостерігача/ів. Також консультант звернула увагу слухачів на ознаки, які вказують, що людина зазнала кібербулінгу та як можна допомогти їй, до яких наслідків може призвести булінг. Педагогам були надані поради щодо свідомого користування ресурсами Інтернет мережі. Щоб булінг припинився, його потрібно ідентифікувати. Ключове – це повідомити факт булінгу.