Home » Головна » Вебінар “Педагогіка партнерства – продуктивна форма взаємодії вчителя, учнів та батьків”

Вебінар “Педагогіка партнерства – продуктивна форма взаємодії вчителя, учнів та батьків”

04 квітня консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради Валерія Бережна провела вебінар “Педагогіка партнерства – продуктивна форма взаємодії вчителя, учнів та батьків”. Захід став першим у рамках програми підвищення професійної майстерності вчителів “Педагогіка партнерства в НУШ”. У заході взяли участь 18 педагогів, які відзначили актуальність обговорюваної теми.

В основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками. Учні, батьки та вчителі, об’єднані спільними цілями та прагненнями, є добровільними й зацікавленими спільниками, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат. Учитель має бути другом, а родина – залучена до побудови освітньої траєкторії дитини. Педагогіка партнерства визначає істинно демократичний спосіб співпраці педагога і дитини, який не відкидає різниці в їхньому життєвому досвіді, знаннях, але передбачає безумовну рівність у праві на повагу, довіру, доброзичливе ставлення і взаємну вимогливість.

Сутність педагогіки партнерства полягає в демократичному та гуманному ставленні до дитини, забезпеченні їй права на вибір, на власну гідність, на повагу, права бути такою, якою вона є, а не такою, якою хоче її бачити вчитель. Стосунки партнерства складаються там, де діти і дорослі об’єднані спільними поглядами і прагненнями. Педагогіка партнерства бачить в учневі добровільного і зацікавленого соратника, однодумця, рівноправного учасника педагогічного процесу, турботливого і відповідального за його результати. Під час заходу учасники виконали і практичне завдання. Об’єднавшись у групи обговорювали труднощі реалізації ідей педагогіки партнерства на практиці та шукали шляхи їх ефективного подолання. Наприкінці зустрічі педагоги ділилися своїми враженнями та обмінювалися думками та практичним досвідом роботи.