Home » Головна » Вебінар “Авторське право. Інтелектуальна власність. Академічна доброчесність”

Вебінар “Авторське право. Інтелектуальна власність. Академічна доброчесність”

29 березня консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Баран Н.Ю. було проведено вебінар «Авторське право. Інтелектуальна власність. Академічна доброчесність». Захід відбувся в межах авторської програми підвищення професійної майстерності педагогічних працівників «Педагог у цифровому просторі».

Сучасна людина отримує миттєвий необмежений доступ до інформації різного роду. Проте необхідно пам’ятати, що будь-яка інформація має свого «власника».  Право власності автора твору захищене нормами, що закріплені у книзі четвертій ЦК України  – «Право інтелектуальної власності». Консультант розкрила значення терміну «інтелектуальна власність» відповідно до цього Кодексу та окреслила визначені документом об’єкти інтелектуальної власності.

На вебінарі педагоги мали змогу ознайомитися з основними положеннями авторського права та принципами його використання. Доречно зазначити, що вчителям було також наведено приклади, коли використання чужої інтелектуальної власності не є порушенням авторських прав.

Вчителі, які бажають розповсюджувати власні напрацювання  мали змогу отримати інформацію про «підводні камені» при оприлюдненні власного продукту. Консультант порадила педагогам підібрати власний універсальний набір інструментів, переконатися,  що вони володіють правами на їх вільне використання і надалі створювати продукти на основі такого шаблону.

Було розглянуто питання дотримання академічної доброчесності як серед педагогічних, науково-педагогічних, так і в колах наукових працівників закладів освіти. Педагоги дізналися, що вважається порушенням академічної доброчесності та які наслідки тягне за собою таке порушення.

Вебінар пройшов у жвавій та дружній атмосфері. Учасники позитивно відгукувалися про захід.