Home » Головна » Засідання професійної спільноти музичних керівників закладів дошкільної освіти

Засідання професійної спільноти музичних керівників закладів дошкільної освіти

28 березня 2023 року на базі закладу дошкільної освіти №12 відбулося засідання професійної спільноти музичних керівників закладів дошкільної освіти міста. Зустріч розпочала консультант КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Ольга Юрик. Вона привітала присутніх і зазначила, що тема очного засідання актуальна завжди для музичних керівників, але у сьогоднішніх реаліаліх казкотерапія стає важливим інструментом зниження дитячої тривожності, тим острівцем безпеки для дитини, підтримкою у складних психологічних станах.

В теоретичній частині фахівці мали можливість переглянути презентацію, яку провела музичний керівник ЗДО №12 Оксана Адальбертівна Бегені на тему «Розвиток творчих здібностей дошкільників шляхом впровадження казкотерапії в музичну діяльність». Спікерка підкреслила, що казкотерапія — це велика радість для дитини. Такі заняття стимулюють творчі здібності дитини, розвиток яких є необхідною умовою виховання гармонійної особистості, а ще — сприяють розвитку та функціонуванню у неї:

пізнавальних процесів та пізнавальної активності;

емоційної та вольової сфер;

комунікативно-мовленнєвої сфери;

морально-естетичних потреб.

Музика і казка, які поєднуються, пробуджують уяву дитини, збагачують її новими смислами, образами та уявленнями. Розмова після казки чи музичного твору сприяє розвитку мовлення, позбавляє дитину страхів висловлювати власну думку, адже йдеться ніби про казкових персонажів, а не про саму дитину. Завдяки активному сприйманню музики дитина здатна зануритися у свій внутрішній світ і видобути з нього найнесподіваніші асоціації.

Під час практичної частини заходу, організатори заходу запропонували учасникам відеофрагменти музичних занять та свят, проведених педагогами ЗДО 12. Також педагоги мали можливість спробувати практичні прийоми, за допомогою яких організовується діяльність дошкільників під час використання казкотерапії.