Home » Головна » Онлайн-зустріч з учасниками програми «Наставництво- професійний розвиток учителя»

Онлайн-зустріч з учасниками програми «Наставництво- професійний розвиток учителя»

22 березня 2023 року директор Центру Ірина Даньків провела друге засідання для учасників авторської програми «Наставництво – професійний розвиток учителя». Темою для обговорення було питання «Складові формули успіху, або як ефективно співпрацювати, не обмежуючи свої можливості».  Адже успіх – річ бажана. Щоб вдалося зреалізувати задумане, потрібно прикласти зусилля. Підопічний учитель, без досвіду чи той, у кого він 2-3 роки, повинен розуміти, що без сторонньої допомоги досвідченого фахівця, адміністрації закладу,   педагогічного колективу, добитися успіху буде йому складніше. Саме про складові успіху йшлося під час зустрічі.

    В анкеті зворотного зв’язку педагоги відзначили, що цікавою формою роботи було обговорення ситуацій щодо наставництва.  Присутні  були поділені на команди: заступники директорів шкіл з навчально-виховної роботи, досвідчені педагоги та ті, у кого стаж роботи на посаді вчителя до 5 років. Активність та розуміння того, що молодий учитель має відчувати себе бажаним, прийнятим і рівноправним членом педагогічного колективу,  що  мають бути створені  умови для співпраці, коли знання, компетентності та навички кожного використовуються як підопічними, так і досвідченими вчителями, довели присутнім, що так виглядає  взаємовигідна співпраця.

      Спробували себе колеги  у ролі пропонентів та опонентів. Саме така комунікація дозволяє виробляти  спільні рішення, комунікативно взаємодіяти, при цьому аналізуючи слабкі та сильні сторони педагога.

      Важливим чинником є оцінювання цілей професійного розвитку, тому було ознайомлено освітян  із  досить поширеною у світі методикою SMART-ціль.

    З метою визначення стратегічних завдань та пріоритетних напрямів розвитку педагогічного колективу закладу освіти   розроблено зразок   SWOT-аналізу, у якому вказано наступне, а саме: як можна розвинути  сильні сторони, які є можливості для усунення слабких сторін, як  можна використовувати можливості та своєчасно запобігти загрозам.

   Онлайн-захід  завершився обміном враженнями від отриманої інформації та заповненням анкети зворотного зв’язку.

Дякуємо за плідну співпрацю.

     До наступної зустрічі…