Home » Головна » Семінар-практикум «Споживання медіапродукту. Протистояння маніпуляціям»

Семінар-практикум «Споживання медіапродукту. Протистояння маніпуляціям»

09 березня 2023 відбувся семінар-практикум «Споживання медіапродукту. Протистояння маніпуляціям». Це була третя зустріч педагогів в межах програми підвищення кваліфікації «Педагог у цифровому просторі».

   У сучасному світі мас-медіа відіграють величезну роль у поширенні соціального, політичного та культурного досвіду. Вони оперативно та навіть у режимі реального часу дають змогу отримати актуальну та свіжу інформацію. Проте в той самий час, за допомогою мас-медійних ресурсів можливо маніпулювати відразу широкою аудиторією реципієнтів. Мас-медійні потоки є необмеженими, вони проникають в різні сфери суспільного життя настільки, що навіть можна говорити про виникнення цілого медійного світу, який породив культуру масового виробництва та споживання.

   Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Баран Н.Ю., розкрила поняття таких термінів як: «мас-медіа», «медіатекст», «судження», «факти», «переконання», «пропаганда», «маніпуляція» та інші.

   Педагоги ділилися думками, які медіа є найбільш поширеними у світі та самостійно розробили критерії оцінки сучасних медіаресурсів.

    Жваву дискусію викликало питання ролі медіа у реаліях сучасності. Кожен бажаючий мав змогу висловити власну думку з приводу цього питання. Однак, всі думки об’єднувало те, що не можна сліпо довіряти мас-медіа. Необхідно самостійно аналізувати отриману інформацію, шукати альтернативні джерела, співставляти отримані повідомлення та опиратися на беззаперечні факти.

      Спікерка детально розкрила поняття медіаманіпуляції, акцентуючи увагу слухачів на прийомах та мішенях маніпуляцій. Також опрацювали техніки захисту від маніпулятивного впливу.

     У кінцевому результаті учасники заходу дійшли висновку: для того, щоб мати змогу протистояти пропаганді та медіаманіпуляціям необхідно поглиблювати свої знання з медіаграмотності,  оскільки, освідченою людиною важче маніпулювати, адже вона вміє критично оцінювати отриману інформацію.