Home » Головна » Тренінг «Психологічна рівновага»

Тренінг «Психологічна рівновага»

07.03.23 психолог ЦПРПП провела  тренінг на тему «Психологічна рівновага», що став третьою зустріччю з освітянами в межах програми підвищення професійної майстерності педагогів «Плекання психологічної стійкості освітян».

Говорячи про психологічну рівновагу ми розуміємо, що психологічна рівновага є показником стану психічного здоров’я людини. Психологічно врівноважена людина перебуває в стані душевного комфорту. Такий стан  душевного благополуччя набувається завдяки гармонії в різних сферах життя людини: в емоційній, інтелектуальній, духовній. Зрозуміло, що від того наскільки людина є психологічно врівноваженою залежать якість її життя, успіхи в роботі, стосунках, в житті загалом.

Важкі обставини, сумні новини, різні стресові події, неприємні чи кризові ситуації впливають на  психологічну рівновагу людини. Кожному з нас знайомі ситуації, коли ми почуваємося виснаженими, роздратованими, спустошеними. Відновлення втрачених сил, енергії, емоційної рівноваги є надважливим завданням для збереження психологічної стійкості.

Кожна людина є унікальною та неповторною, тому й способи, засоби і шляхи відновлення внутрішньої рівноваги у кожного можуть бути свої індивідуальні.  Важливо знати свої ресурси і розширювати їх репертуар. Для когось ресурсним буде спілкування з друзями, чи в колі сім’ї, для інших навпаки відновлюючою стає можливість побути наодинці, в тиші та спокої, зануритись у власний внутрішній світ. Багатьом поповнити запас сил та енергії допомагає фізична активність, прогулянки, улюблена музика, подорожі, читання, заняття улюбленою справою, включене, уважне свідоме проживання життя «тут і тепер», помічання більшої дози позитиву в житті, допомога іншим також є дуже поширеним та ефективним способом досягнення душевної рівноваги.