6 березня 2023 року вчителі-словесники, які викладають українську літературу мали можливість поділитися набутим досвідом з приводу обраних модельних програм, за якими працюють уже сьомий місяць поспіль.
Саме онлайн-засідання Школи НУШ допомагає педагогам справитися із сучасними реаліями, викликами та накреслити перспективи професійного розвитку щодо мотивації учнів навчання української літератури 5–6 класах НУШ.
Говорилося про те, як розвивати в учнів стійкий інтерес до читання, удосконалювати навички виразного читання поезій напам`ять, ознайомити п`ятикласників із доступними й цікавими для їхнього віку високохудожніми творами, сприяти засвоєнню основних понять із теорії літератури тощо.
Колеги закладів освіти міста Ужгород проаналізували обрані програми та підручники. Більшість вчителів, які ділилися досвідом ( Чобаня Вікторія, Чонка Марина, Сірко Мирослава, Щербей Ярославна, Тодер Світлана, Сугоняк Василина), зазначили, що програми та підручники є справді осучасненими та цікавими як для учнів, так і для вчителів.
Ірина Даньків запропонувала механізм для покращення ситуації в плані мотивації до читання, розуміння тексту та вивчення поезій напам`ть. Спікер проаналізувала декілька дієвих методів. Проте немає універсального підручника, де було б прописано всі методи, які 100% працюватимуть на уроці.
Зустріч була цікавою та конструктивною. Під час наступного зібрання говоритимемо про участь учителів української мови і літератури у сертифікації – 2023.