1 березня 2023 року на платформі Zoom консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Катерина Сухан провела вебінар для заступників директорів з виховної роботи та класних керівників «Принципи та прийоми розробки корпоративної культури у сучасній школі».
Корпоративна культура – це сукупність моделей поведінки у закладі освіти. Вона формується з її розвитком і розділяється всіма членами колективу.
Це система цінностей, правил, традицій, якої дотримується колектив. Головний показник розвиненої корпоративної культури у школі – переконаність усіх співробітників, що їхній заклад – найкращий. Найбільш успішна корпоративна культура розвивається в освітніх установах, на чолі яких стоять люди творчі, готові до інновацій, неформально пов’язані своїми посадовими обов’язками, які вміють створювати команду однодумців, в якій на партнерських засадах взаємодіють педагоги, учні, батьки, і всі особи зацікавлені у розвитку школи.
На вебінарі педагоги розмірковували, як розбудовувати корпоративну культуру серед команди вчителів, і як її розбудовувати серед учнів та батьків. Консультант центру звернула увагу слухачів на критерії за якими можна продіагностувати і зрозуміти, що з корпоративною культурою у школі не все гаразд. Педагоги жваво обговорювали і радилися, що можна зробити, щоб покращити корпоративну культуру у школі.
Значну увагу консультант приділила принципам, які допомагають відновити ресурс педагога і наповнити його енергією. Це надважливо для того, щоб працювати і до своєї роботи ставитися з любов’ю і трепетом.
Розвиток української освіти вимагає від школи не тільки бути успішною організацією в усіх її проявах, яка характеризується гнучкістю, адаптивністю, готовою до прийняття нових імпульсів в освіті. Сучасна школа зобов’язана перетворитися в потужну освітню корпорацію, індивідуальний образ якої повинен формуватися під впливом педагогів, які працюють безпосередньо в освітній установі, а також учнів та їх батьків, девізом яких є: «Наш загальноосвітній навчальний заклад – найкращий!».
На завершення вебінару педагоги надали свої відгуки про відвіданий методичний захід, заповнюючи анкету зворотного зв’язку, в якій зазначили, що захід був корисним, пізнавальним, актуальним та висловили подяку організаторам.