Home » Головна » Вебінар “Навчання впродовж життя: інструкція для використання. Професійна ідентичність вчителя”

Вебінар “Навчання впродовж життя: інструкція для використання. Професійна ідентичність вчителя”

22 лютого консультант Центру Валерія Бережна провела вебінар “Навчання впродовж життя: інструкція для використання. Професійна ідентичність вчителя”. Зустріч стала третьою у рамках програми підвищення професійної майстерності педагогічних працівників «Ефективна професійна діяльність вчителя: мотивація особистісного розвитку учня та вчителя».
   Освіта впродовж життя — одна з ключових компетентностей НУШ. Сучасні роботодавці часто  пропонують навчатися просто на роботі, а всесвітня мережа рясніє оголошеннями про різноманітні онлайн-курси. Звідки з’явився цей тренд? Як він став таким популярним? Та чому нам усім слід навчатися нового щодня? З цим усім спробували розібратися консультант та слухачі  під час  вебінару. 

   Інститут ЮНЕСКО з освіти впродовж життя (UNESCO Institute for Lifelong Learning) визначає поняття «безперервна освіта» таким чином: «це інтеграція навчання та життя, яка передбачає навчальну діяльність людей різного віку  у будь-якому життєвому середовищі та через різноманітні методи, які разом задовольняють широке коло навчальних потреб. Це означає, що навчання не може закінчитися після випускного у закладі вищої освіти. Натомість, якщо професії майбутнього зазнають змін, працівник, який готовий швидко вчитися, завжди буде конкурентоспроможним завжди. Чому ці освітні зміни важливі? Світ – не сталий, і вміти вчитись нового – перевага будь-якої людини. Стара система освіти була більш зосереджена на знаннях заради знань. НУШ же фокусується на “м’яких навичках”, які допомагають у реальному житті. Тому завдання школи – формувати в дітей бажання вчитись та прагнення до самоосвіти, яке буде їй у пригоді впродовж усього життя. Розв’язання такого завдання, натомість, вимагає постійного професійного розвитку педагога. Під час вебінару педагоги активно співпрацювали зі спікером, даючи відповіді на запитання “Чи потрібно навчатись протягом життя?” та  “Чому важливо навчатись протягом життя?”. Консультант звернула увагу на те, що сучасне суспільство вимагає тримати мозок в тонусі, адже поки ми його тренуємо, доти є молодими. Окремо розглядалося питання професійної ідентичності вчителя, адже професійна ідентичність є обов’язковою складовою професійного зростання фахівця і однією з умов його формування. Підбивши підсумки, колеги дійшли висновку, що школа – не єдине місце, де можна отримати знання чи навички, а безперервний професійний розвиток у сучасних реаліях  життя є справді життєво необхідним.