Home » Головна » Вебінар «Ідеї для творчого педагога. Педагогічна інноватика в дошкіллі»

Вебінар «Ідеї для творчого педагога. Педагогічна інноватика в дошкіллі»

7 лютого 2032 року на платформі Zoom консультантом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Ольгою Юрик було проведено вебінар на тему «Ідеї для творчого педагога. Педагогічна інноватика в дошкіллі». Учасниками заходу стали 85 педагогів закладів дошкільної освіти.

Консультант наголосила на актуальності теми вебінару, оскільки інноваційні процеси в дошкільній освіті потребують певного переосмислення та осучаснення, а використання інноваційних технологій має відбуватися з урахуванням інновацій, що відбуваються у Новій українській школі задля забезпечення наступності між ланками дошкільної та початкової освіти.

Учасники заходу розглянули сутність понять «інноватика» та «педагогічна інноватика» та погодилися з думкою, що специфічними особливостями інноваційного навчання є його відкритість майбутньому, здатність до передбачення на основі постійної переоцінки цінностей, налаштованість на конструктивні дії в оновлюваних ситуаціях, основою яких є інноваційні педагогічні технології. Інноваційні педагогічні технології в педагогіці пов’язані із загальними процесами у суспільстві, глобальними проблемами, інтеграцією знань і форм соціального буття. Інноваційні педагогічні технології розглядають не тільки як налаштованість на сприйняття, продукування і застосування нового, а насамперед як відкритість. Вони забезпечують умови розвитку особистості, здійснення її права на індивідуальний творчий внесок, на особистісну ініціативу, на свободу саморозвитку.

Під час заходу педагоги ознайомилися з переліком інновацій, що використовуються активно у дошкіллі та визначили які з них можна синхронізувати із завданнями підготовки дитини до навчання у Новій українській школі за сучасними методиками.

Також присутні обмінялися думками щодо доцільності використання певної інноваційної методики чи технології в дошкіллі, враховуючи її зміст, вікові особливості дошкільників, актуальність та результативність.

На завершення зустрічі було проведено інтерактивну гру «Вгадай технологію», коли за малюнком та віддаленими асоціаціями, використовуючи чат конференції називали певні інноваційні технології.