Home » Головна » Засідання професійної спільноти вихователів груп подовженого дня

Засідання професійної спільноти вихователів груп подовженого дня

15 грудня 2022 року на платформі Zoom педагогами УЗОШ І -ІІІст.№19 проведено засідання професійної спільноти вихователів груп подовженого дня, учасниками якої стали 27 педагогів міста. Актуальною і цікавою була тема заходу: «Формування життєвих компетентностей через діяльнісний підхід у навчально-виховному процесі».

Зустріч розпочала консультант КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Юрик О.М., яка підкреслила, що зміни, які відбуваються в сучасному високотехнологічному світі, вимагають виховання активної і творчої особистості, яка, на відміну від людини-виконавця, здатна адаптуватися до стрімких змін, генерувати оригінальні ідеї, приймати нестандартні рішення та вчитися впродовж усього життя. І завдання школи – намагатися віднаходити все нові й нові шляхи реалізації цих якостей, використовувати засоби підвищення мотивації навчання школярів. Сьогодні стало очевидним, що саме діяльнісний підхід до навчання не тільки робить уроки цікавими, а засвоєння знань успішним, але і допомагає дітям набути життєвого досвіду спілкування й діяльності, завдяки якому їм легше своєчасно знайти своє покликання і успішно реалізувати себе в житті.

Організатори зустрічі, педагоги УЗОШ І-ІІІ ст. №19, під час виступу розкрили теоретичні аспекти діяльнісного підходу, ілюструючи доповідь світлинами та відеофрагментами з практики роботи з вихованцями ГПД. Зокрема, Руслана Машкаринець, заступник директора закладу, наголосила на тому, що діяльнісний метод навчання є одним із провідних у сучасній Новій українській школі. Його застосування забезпечує вироблення в учнів необхідних пізнавальних вмінь, компетенцій саморозвитку та самовиховання. Діяльнісний підхід дозволяє дітям глибоко поринути у таємниці навчального предмету, оволодіти методами його пізнання та різними способами розв’язування завдань. Робота вихователя ГПД- це продовження освітнього процесу у другій половині дня і вихователь також є вчителем НУШ, який має реалізовувати діяльнісний підхід під час виховних та навчальних занять.

Спікери заходу, учителі початкових класів та вихователі ГПД Елла Мішко та Віра Захаркевич познайомили колег з власним досвідом роботи та досвідом роботи колег, вихователів ГПД УЗОШ І-ІІІ ст. №19, щодо організації ігор, вправ, творчих справ, проектів, дослідницької, пошукової діяльності з вихованцями під час роботи на ГПД, що формують різні компетентності під час виконання цих діяльностей.

На завершення зустрічі, організатори продемонстрували вихователям ГПД відео з побажаннями на 2023 рік від учнів УЗОШ І-ІІІ ст. №19 та запропонували учасникам активності для надання зворотного зв’язку та обміну власними ідеями і досвідом.