Home » Головна » Онлайн-засідання спільноти педагогічних працівників ЗДО

Онлайн-засідання спільноти педагогічних працівників ЗДО

30 листопада 2022 року на платформі Zoom відбулося онлайн-засідання спільноти педагогічних працівників ЗДО, організаторами якого були педагоги ЗДО № 20 у співпраці з колегами із ЗДО № 2. Тема заходу: «Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників». З вітальним словом до учасників засідання звернулася консультант КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Ужгородської міської ради Ольга Юрик. Вона зауважила, що зображувальна діяльність має надзвичайно важливе значення для всебічного розвитку особистості. В процесі створення зображення у дитини формуються такі якості, як спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак та, звичайно, творчі здібності. Малюючи, дитина виражає власний емоційний стан, своє ставлення до навколишнього світу. Доступними для свого віку засобами малюк самостійно створює прекрасне і вчиться бачити прекрасне в довкіллі.

Методистка ЗДО № 20 Протас М.Б. презентувала роботу педагогів цього закладу з використання нетрадиційних технік малювання під час навчальних занять. Вона підкреслила, що малювання нетрадиційними техніками допомагає розвинути у дітей любов до зображувального мистецтва та викликає цікавість до малювання, бажання малювати ще більше. Нетрадиційні техніки малювання приносять вихованцям безліч позитивних емоцій, відкривають можливості використовувати добре знайомі їм предмети в якості художніх матеріалів. Незвичні техніки малювання зацікавлюють дітей, сприяють розвитку творчості у всіх, без винятку. Під час малювання нетрадиційними техніками дошкільники отримують знання про зображувально-виражальні можливості матеріалів, оволодівають технічними прийомами роботи з ними та послідовністю виконання образотворчого процесу.

Спікери заходу, педпрацівники ЗДО № 20 продемонстрували колегам практичні прийоми нетрадиційного малювання з дошкільниками, запропонували до перегляду відеозаписи із фрагментами занять. Так, Тетяна Сембер презентувала техніку «штампування листям», тифлопедагог Таміла Василенко запропонувала до використання техніку «монотипія», вихователь Яна Мартинюк продемонструвала малювання мильними бульбашками. Учасники мали змогу практично спробувати кожну з представлених технік, виконуючи нескладні практичні міні-завдання, запропоновані спікерами.

До проведення заходу долучилася вихователь ЗДО №2 Антоніна Пунейко, яка презентувала власний методичний посібник “Розвиток естетичного сприймання шляхом нетрадиційних технік малювання у дошкільників” та провела з учасниками майстер – клас зі штампування морквою «Кетяги калини» та малювання зім’ятою серветкою засніжених дерев.

Учасники заходу доповнювали представлений досвід, активно обговорювали переглянуті фрагменти занять. Методичний захід пройшов в атмосфері педагогічної співпраці та був пізнавальним і корисним для учасників, про що вони зазначили у своїх відгуках, надаючи зворотний зв’язок організаторам та спікерам.