Home » Головна » Онлайн-засідання методичного об’єднання вчителів-дефектологів

Онлайн-засідання методичного об’єднання вчителів-дефектологів

24 листопада 2022 року на платформі Zoom відбулося онлайн-засідання методичного об’єднання вчителів – дефектологів, організоване та проведене педагогами ЗДО № 2 та працівниками Інклюзивно-ресурсного центру Ужгородської міської ради у співпраці з КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Ужгородської міської ради. Тема заходу була актуальною та практичною: «Ігри на розвиток мовленнєвого дихання, як важливий елемент корекційного заняття».

Учасників привітала консультант КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Ольга Юрик. Вона підкреслила, що своєчасна логопедична допомога дітям із мовленнєвими вадами є однією з передумов їх успішного навчання в школі. Для покращення дихання і вироблення цілеспрямованого повітряного струменя, необхідного для вимови певних звуків, варто систематично виконувати спеціальні вправи, які можна перетворити в цікаві ігри. Спікерка заходу, вчитель-логопед ЗДО № 2 Голінка Євгенія Іванівна презентувала власну методичну майстерню з розвитку мовленнєвого дихання, продемонструвала практичні прийоми, які використовує у роботі, залучаючи учасників заходу до співпраці шляхом виконання вправ та ігор та запропонувала колегам до перегляду короткі відеозаписи практичних занять з вихованцями.

Учасники залюбки брали участь в запропонованих активностях, обговорювали переглянуті фрагменти корекційних занять. Презентацію організаторів доповнила фахівець Інклюзивно-ресурсного центру Ужгородської міської ради, вчитель-логопед, Мороз Катерина Миколаївна, яка запропонувала вчителям-дефектологам цікаві приклади ігор для розвитку мовленнєвого дихання та підкреслила, що правильне мовне дихання необхідне для розвитку мовлення дошкільників, оскільки дихальна система – це ні що інше як енергетична база для мовної системи. Дихання впливає на звуковимову, артикуляцію і наголос. Недоліки дитячого дихання можна подолати розвитком більш глибокого вдиху і більш тривалого видиху та виробленням у дітей уміння правильно дихати в процесі мовлення.

Методичний захід був насиченим та практичним, про що учасники зазначили у своїх відгуках, надаючи зворотний зв’язок організаторам та спікерам.