Home » Головна » Онлайн засідання професійної спільноти вчителів інформатики

Онлайн засідання професійної спільноти вчителів інформатики

3 листопада 2022 року відбулось онлайн засідання професійної спільноти вчителів інформатики. Доповідачем виступила педагогиня Ужгородської спеціалізованої ЗОШ I-III ст. № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів Бурдун Б. П. Спікер розповіла про організацію Літньої школи інформатики та формат її проведення.

Літня школа інформатики стала пілотним проєктом Закарпатської ОДА, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та ІТ-кластеру Закарпаття. Участь у літній школі з інформатики взяло близько 200 учнів з різних регіонів Закарпатської області. Новостворений ІТ-кластер Закарпаття був представлений ІТ компаніями як м. Ужгорода, так і тими, що були релоковані на територію області у зв’язку з воєнними діями.

Для роботи у літній школі учнів було розподілено по класах та за ними були закріплені спеціалісти:

  • 6 класи – педагоги Наукового ліцею м. Ужгород
  • 7 класи – Бурдун Б.П., Попович Н.В. (УСЗОШ №2)
  • 8 класи – Фабіан О.І. (УЗОШ №8), Маточка А.О. (УЗОШ №12)
  • 9-10 класи – викладачі Факультету математики і цифрових технологій

Кожний день в учнів заняття були розподілені наступним чином: 20% теоретичні заняття, 40% практичні заняття з вчителями та 40% заняття з спеціалістами ІТ-кластеру Закарпаття.

Учні 6 класів займалися алгоритмістикою, учні 7 класів розробляли «Абетку юного програміста», учні 8 класів працювали над дизайном плакатів та постерів, учні 9-10 класів займалися роботехнікою та програмуванням. Також учні щодня мали заняття із студентами Факультету математики і цифрових технологій, які демонстрували їм можливості програмування на Python. Для учнів 7-8 класів приділялася увага роботі над завданнями І та ІІ етапів олімпіади з інформаційних технологій, оскільки вони є їх майбутніми учасниками.

Завершилася літня школа з інформатики цікавою інтерактивною грою від ІТ компанії «Banza» (м. Київ) та опитуванням учнів про літню школу. 85% учнів позитивно відгукнулися про роботу літньої школи та виявили бажання взяти участь у ній і наступного літа.