Home » Головна » Засідання професійної спільноти вихователів груп подовженого дня

Засідання професійної спільноти вихователів груп подовженого дня

20 жовтня 2022 року на платформі Zoom педагогами Ужгородської спеціалізованої школи №5 було проведено засідання професійної спільноти вихователів груп подовженого дня на тему: «Реалізація діяльнісно-компетентнісного підходу у навчально-виховному процесі молодших школярів».

Зустріч розпочала консультант КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Юрик О.М., яка підкреслила, що зміни методологічних орієнтирів в освіті сприяли виникненню та поширенню нових освітніх цінностей, хвилі інновацій, запровадженню компетентнісного підходу до навчання. Реалізація цього підходу можлива тільки через діяльності, оскільки сама суть компетентостей полягає у вмінні застосовувати отримані знання на практиці, у нестандартних ситуаціях, у повсякденних життєвих справах. Адже компетéнтність — це досвід та знання, набута у процесі навчання інтегрована здатність цілісно реалізовувати цей досвід і знання на практиці.

Організатори зустрічі, вихователі груп подовженого дня Ужгородської спеціалізованої школи №5, під час виступу коротко зупинились на теоретичних аспектах діяльнісно-компетентнісного підходу, ілюструючи доповідь світлинами з практики роботи з вихованцями ГПД. Зокрема, Висоцька С.І., керівник шкільного професійного об’єднання вихователів закладу, наголосила на тому, що основна мета освіти сьогодення – підготувати компетентну особистість, здатну знаходити правильне рішення у конкретних навчальних, життєвих ситуаціях, а завдання вихователя ГПД якісно продовжити роботу вчителя початкових класів з формування в учнів Нової української школи відповідних компетенцій, керуючись діяльнісним підходом.

Практичні поради щодо екологічного виховання як засобу формування життєвих компетентностей учнів НУШ надала учасникам вихователька ГПД Рольо К.М. Вона запропонувала присутнім цікаві форми роботи, які проводить зі своїми вихованцями, зокрема детальніше зупинилася на найбільш ефективному способі реалізації завдань екологічної освіти – організації проєктної діяльності і презентувала вихователям світлини роботи над екологічним проєктом «Допомога пташкам взимку» та приклади проведених виховних заходів на екологічну тематику.

Спікерка заходу, вихователька ГПД Данчук Ельвіра Михайлівна представила колегам власний досвід роботи з патріотичного виховання як складової формування громадянської компетентності учнів початкових класів та провела з присутніми вправу-гру «Асоціації». На завершення зустрічі, вихователька ГПД УСШ №5 Брензович А.В. запропонувала до перегляду відзнятий нею для своїх вихованців майстер-клас з виготовлення вітальної листівки до Дня захисника Вітчизни.

Учасники заходу доповнювали інформацію спікерів, активно комунікували в чаті конференції, обмінювалися досвідом.