Home » Головна » Освітянська серпнева конференція для педагогічних працівників ЗДО

Освітянська серпнева конференція для педагогічних працівників ЗДО

29 серпня 2022 року на платформі Zoom консультант КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Юрик О.М. та керівники професійної спільноти педагогічних працівників ЗДО Жека Л.І., Стан О.Ф., Гірей Т.Й., Клицько І.І. провели освітянську серпневу конференцію «Педагогічний інтенсив – 2022/2023 навчальний рік», учасниками якої стали понад 100 педагогів закладів дошкільної освіти.

Спікери наголосили на особливостях організації освітньої діяльності в умовах війни у закладах дошкільної освіти та відповідних нормативних документах, які цю діяльність регламентують, і, водночас, зазначили, що освітній процес цьогоріч може відбуватися за різними формами: очне, змішане та дистанційне (синхронне та асинхронне) навчання відповідно від безпекової ситуації у певній частині України.

Консультант центру Юрик О.М., розкрила для учасників питання рубрики «Методичні путівники для вчителя та вихователя НУШ», підкреслюючи, реформа НУШ триває і переходить у середню школу, але успішне впровадження реформи можливе тільки при якісній підготовці дошкільників до навчання у НУШ. Адже основою Нової школи є реформоване дошкілля. Також було презентовано рубрику на сайті МОН «Сучасне дошкілля під крилами захисту», де педагоги зможуть знайти для себе багато корисної інформації. Педагогам було запропоновано сформувати методичний кейс педагогічного працівника ЗДО, де будуть розміщені корисні для роботи матеріали, статті, збірники, новаторські ідеї та методики.

Жека Л.І. познайомила колег з нормативно-правовим та навчально-методичним забезпеченням організації освітньої діяльності у ЗДО в 2022/2023 навчальному році, наголосила на аспектах професійної підготовки педагогів до надання першої психологічної допомоги всім учасникам освітнього процесу у цьому навчальному році.

Стан О.Ф. надала колегам практичні поради щодо формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку. Гірей Т.Й. та Клицько І.І. провели, працюючи у групах з музичними керівниками та фізінструкторами, практичну комунікацію з колегами про специфіку їх професійної діяльності у цьому навчальному році.

Педагоги мали можливість поспілкуватися про інструменти та прийоми роботи сучасного педпрацівника ЗДО, запропонувавши власні педагогічні знахідки до скарбниці креативного педагога.

На завершення заходу учасники практично попрацювали із застосування норм та правил нової редакції «Українського правопису» в усіх сферах суспільного життя, зокрема у власній педагогічній діяльності.