Home » Головна » Освітянська серпнева конференція для вчителів початкових класів та вихователів груп подовженого дня

Освітянська серпнева конференція для вчителів початкових класів та вихователів груп подовженого дня

25 серпня 2022 року на платформі Zoom консультант КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Юрик О.М. та керівник професійної спільноти вчителів початкових класів Дутко С.Л. провели освітянську серпневу конференцію «Педагогічний інтенсив – 2022/2023 навчальний рік», учасниками якої стали понад 183 вчителів початкових класів та 66 вихователів груп подовженого дня.


Спікери наголосили на особливостях організації освітньої діяльності в умовах війни та відповідних нормативних документах, які цю діяльність регламентують, і, водночас, зазначили, що освітній процес цьогоріч може відбуватися за різними формами: очне, змішане та дистанційне (синхронне та асинхронне) навчання відповідно від безпекової ситуації у певній частині України.

Консультант центру Юрик О.М., як тренер НУШ, розкрила для учасників питання рубрики «Методичні путівники для вчителя та вихователя НУШ», підкреслюючи, реформа НУШ триває і переходить у середню школу, що принципи, підходи, методики утверджуються та частково удосконалюються і вже є багато джерел інформації для креативних педагогів Нової школи, яку вони можуть використати у своїй роботі. Зокрема, педагогам було запропоновано сформувати методичний кейс учителя початкових класів та вихователя ГПД, де будуть розміщені корисні для роботи матеріали, статті, збірники, новаторські ідеї та методики.

Дутко С.Л. познайомила колег з нормативно-правовим та навчально-методичним забезпеченням викладання навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році, змінами до типових освітніх програм, підручниками, примірними зразками календарного планування та пріоритетними підходами до організації освітнього процесу у цьому навчальному році.

Педагоги також мали можливість поспілкуватися про інструменти та прийоми сучасного вчителювання, запропонувавши власні педагогічні знахідки до скарбниці креативного вчителя.

На завершення заходу учасники практично попрацювали із застосування норм та правил нової редакції «Українського правопису» в усіх сферах суспільного життя, зокрема у власній педагогічній діяльності.