Home » Головна » Семінар для вчителів початкової школи

Семінар для вчителів початкової школи

18 серпня Управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради провели семінар для вчителів початкової школи Закарпатської області, які зареєструвалися на проходження сертифікації у 2022 році.

Метою онлайн-зустрічі було допомогти педагогам у підготовці до першого етапу сертифікації – складання зовнішнього незалежного оцінювання, яке заплановане на 10 вересня 2022 року.

З вітальним словом до присутніх звернулася начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області – Марія Сігетій, яка привітала присутніх з успішною реєстрацією та побажала вдалого проходження всіх етапів сертифікації.

Людмила Трачук, завідувач сектору роботи з експертами управління ДСЯО у Закарпатській області, презентувала для учасників майбутнього тестування покроковий алгоритм дій  щодо участі у першому етапі сертифікації.

Ірина Даньків, директор ЦПРПП, розкрила учасникам семінару зміст основних нормативних документів, знання яких допоможе успішно скласти тестування. Зокрема, було розглянуто професійний стандарт за професіями «Вчитель початкових класів ЗЗСО» та Державний стандарт початкової освіти.

Валерія Бережна, консультант ЦПРПП, ознайомила слухачів із вимогами щодо знань та умінь партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу.

Було розкрито деякі питання щодо становлення та розвитку пізнавальних процесів учнів молодшого шкільного віку.

Консультант ЦПРПП  Ольга Юрик запропонувала учасникам зустрічі роздуми над питанням Сертифікація -2022: чи складно пройти тестування? Зазначила, що 180 хв  є цілком достатньо, оскільки окремі запитання містять єдину, логічно  явну відповідь, яку учасники знають напевно. Завжди легше працювати над тестом, керуючись певним алгоритмом роботи, який був запропонований слухачам.  Крім того, суттєвим полегшенням у проходженні  першого етапу сертифікації є те, що тести мають одну правильну відповідь за яку нараховується 1 бал, а загальна кількість набраних балів має бути 60 (трохи більше половини) і більше.

Надія Кучернюк, вчитель початкових класів УСЗОШ І ступенів №1, яка успішно пройшла сертифікацію у 2019 році,  поділилася зі слухачами власним досвідом проходження тестування, дала практичні поради щодо оформлення бланку відповідей під час виконання тесту, порадила онлайн-тренажери для підготовки до тестування.

Під час всіх виступів педагоги мали змогу розглянути приклади завдань із поясненням підходів до їх вирішення, одержали покликання на корисні ресурси для підготовки до проходження І етапу сертифікації.

Бажаємо всім педагогам успіхів у Сертифікації-2022!