Home » Головна » Вебінар «Я – громадянин. Громадянська компетентність як наскрізна в НУШ»

Вебінар «Я – громадянин. Громадянська компетентність як наскрізна в НУШ»

18 травня 2022 року на платформі Zoom консультантом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Ольгою Юрик було проведено вебінар для учителів початкових класів на тему «Я – громадянин. Громадянська компетентність як наскрізна в НУШ»

Консультант запропонувала учасникам за допомогою онлайн-ресурсу mentimeter дати відповідь на запитання «Що означає бути гідним громадянином своєї держави?», щоб визначитися із змістовим наповненням громадянської компетентності, яку педагоги мають формувати в учнів Нової української школи Це відбувається через наскрізні освітні лінії на кожному уроці.

Використовуючи чат конференції учасники висловилися що на їх думку означає слово «тулбокс» та прийшли до думки, що це – певна база інструментів, необхідних для виконання конкретного освітнього завдання.

Важливо, щоб вчитель мав певний набір професійних інструментів-тулбокс, який зможе використати під час роботи з учнями. Такий інструментарій пропонує Програма підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа”.

Під час заходу учасники практично ознайомилися із ресурсами та інструментами платформи, мали можливість переглянути контент та опис окремих вправ, що сприяють формуванню громадянської компетентності.

Активним було обговорення під час групових взаємодій можливостей модифікації запропонованих у тулбоксі вправ до умов дистанційного навчання та обмін досвідом між вчителями щодо тих цікавих форм роботи, які вони проводять з учнями в дистанційному форматі з метою формування у них громадянської компетентності.