Home » Головна » Вебінар «Право на гру: чому це важливо для гармонійного розвитку дошкільнят?»

Вебінар «Право на гру: чому це важливо для гармонійного розвитку дошкільнят?»

23 лютого 2022 року на платформі Zoom консультантом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Ольгою Юрик було проведено вебінар на тему «Право на гру: чому це важливо для гармонійного розвитку дошкільнят?». Учасниками заходу стали 89 педагогів закладів дошкільної освіти.

Консультант наголосила на актуальності теми вебінару у сучасних умовах, оскільки через різні причини деталі частіше порушується законодавчо закріплене у статті 31 Конвенції ООН “Про права дитини“, яка ратифікована Україною в 1997 році право на гру. І, хоча більшість дорослих усвідомлюють цінність дошкільного дитинства та значення гри в ньому, вони часто замінюють вільну гру іншою діяльністю, що має її ознаки або діти мають замало часу на гру, недостатньо матеріалів, забагато втручань із боку дорослих у вільну гру.

Це призводить до депривації вільної гри, що має довготривалий негативний ефект. За допомогою онлайн-ресурсу mentimeter учасники заходу спробували розібратися навіщо дитині вільна гра, а у чаті конференції висловлювали власну думку про причини того, чому сучасні дошкільники не бажають організовувати вільні ігри. Педагоги розглянули переваги гри без дорослих, вільної від дидактики та розібрали парадокси сучасності, коли, не зважаючи на величезне різноманіття ігор та іграшок, побудову освітнього процесу на принципах ігрового підходу, психологи та соціологи всього світу стверджують про стрімке зниження часу, відведеного на вільну гру та збільшення кількості часу, проведеного дітьми за використанням цифрових технологій, відвідуванням гурткових занять та секцій, супроводом батьків у дорослих справах.

Під час заходу учасники практично ознайомилися з ідеями залучення дітей до вільної гри, такими як “Вільна гра або День без іграшок”, «Простір для вільної гри» та особливостями їх використання.

Також присутні висловлювали власну думку з приводу отриманої інформації, використовуючи чат конференції та техніку «Незакінчене речення», надали фідбек ” Як би я проводила цей вебінар… “