Home » Головна » Вебінар «Рефлексія уроку. Як формувати навичку рефлексувати та занурювати учнів у роздуми»

Вебінар «Рефлексія уроку. Як формувати навичку рефлексувати та занурювати учнів у роздуми»

26 листопада 2021 року на платформі Zoom консультантом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Вікторією Биркович було проведено вебінар на тему «Рефлексія уроку. Як формувати навичку рефлексувати та занурювати учнів у роздуми».

Консультант ознайомила учасників з поняттям «Рефлексія» як  важливим етапом уроку, під час якого відбувається самоаналіз роботи, систематизація знань та усвідомлення їхнього значення. Завдяки не формальній рефлексії процес навчання стає набагато цікавішим, легшим та ефективнішим як для учнів, так і для вчителя. Якщо ми хочемо , щоб учні вміли застосовувати минулі знання в нових ситуаціях і залишилися відкритими до активного навчання, рефлексія має стати постійним видом діяльності на уроці. Адже, ефективна рефлексія розвиває в учнів, студентів навички мовлення, критичного мислення, навички планування та відповідальності за результат свого навчання, а роздуми над власним досвідом посилюють його значення і покращують розуміння вивченого.

Спікерка презентувала цікаві інструменти та вправи для проведення ефективної рефлексії настрою та емоційного стану, діяльності та змісту навчального матеріалу. За допомогою цих вправ школярі навчаться усвідомлювати значення кожного уроку, стимулюють заглиблюватись в пізнання себе, відстежити власний індивідуальний прогрес, а вчитель – отримувати зворотній зв’язок від своїх учнів щодо їхнього сприйняття освітнього процесу.

Учасники заходу мали можливість практично виконати ці вправи в групах (зум-кімнатах) , поділитись враженнями від отриманої інформації, застосовуючи онлайн сервіс для опитування – menti.com