Home » Головна » Вебінар «Навчання і дозвілля дошкільнят вдома. Чек-лист для проактивних батьків»

Вебінар «Навчання і дозвілля дошкільнят вдома. Чек-лист для проактивних батьків»

19 жовтня 2021 року на платформі Zoom консультантом  КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ужгородської міської ради Ольгою Юрик було проведено вебінар  на тему «Навчання і дозвілля дошкільнят вдома. Чек-лист для проактивних батьків». Учасниками заходу стали понад 80 педагогів закладів дошкільної освіти.

Консультант  ознайомила педагогів з  можливостями організації навчання і дозвілля дошкільнят вдома, наголосивши, що у житті дитини важливу роль відіграє взаємодія з однолітками – ігри у дворі, дні народження друзів, відвідування закладів дошкільної освіти тощо. Але під час вимушеного карантину батьки  зіткнулися з новими викликами, пов’язаними з тим, як розважити та навчати дитину вдома, як організувати дозвілля у вихідні дні та ввечері.  Тому завдання закладів дошкільної освіти надати проактивним батькам  рекомендації, консультації та підтримку в організації дозвілля та навчання дошкільнят. Для цього може слугувати умовний чек-лист для  батьків дошкільників, який містить перелік  обов’язкових та цікавих для дітей дошкільного віку занять вдома.

Під час заходу учасники  розглянули різні види діяльностей, які можна організовувати вдома із дошкільниками та ознайомилися із інноваційними освітніми платформами для дошкільників, які містять освітній контент.   Спікер коротко  презентувала можливості освітніх платформ  #ВчимосяВдома та НУМО, створених на замовлення  Міністерства освіти та науки України, за підтримки UNICEF Ukraine, розкрила потенціал платформ, їх контент та додаткові можливості чат-боту НУМО.

Учасникам було запропоновано дієві та цікаві форми організації дозвілля та навчання дошкільнят вдома, такі як організація  «Читання разом», ігрова діяльність вдома – тихі та  рухливі розваги з дошкільнятами, Школа відкриттів, домашні талант-шоу, творчість разом з батьками, сімейні прогулянки та фотосесії.  До кожного виду діяльностей пропонувалися ресурси, де можна почерпнути ідеї для змістовного  проведення часу  з дітьми та використати освітні матеріали для організації дозвілля  і навчання дошкільнят.

Підсумком зустрічі стали відгуки та враження  учасників заходу, які вони розмістили на інтерактивній онлайн-дошці Linoit та надали в анкеті зворотного зв’язку.