Home » Головна » Вебінар “Методи та прийоми активізації пізнавальної діяльності учнів”

Вебінар “Методи та прийоми активізації пізнавальної діяльності учнів”

11 жовтня з використанням платформи Zoom відбувся вебінар “Методи та прийоми активізації пізнавальної діяльності учнів”, який провела Валерія Бережна, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради.
Розвиток пізнавального інтересу є однією з актуальних проблем сучасного закладу освіти, який покликаний готувати активних, самостійних, здатних приймати рішення людей з розвиненими творчими здібностями.

Під час вебінару було підкреслено, що найбільший активізуючий ефект діють ті ситуації, в яких учні самі повинні відстоювати свою думку, брати участь у дискусіях і обговореннях, ставити питання, пояснювати більш слабким учням незрозумілі моменти, знаходити кілька варіантів можливого рішення завдання. Детально було розглянуто фактори, які спонукають учнів до активності, а саме професійний інтерес, змагальність, ігровий характер проведення занять.
Також детально було проаналізовано цілу низку прийомів для активізації пізнавальної діяльності учнів, зокрема, прийоми розвитку предметної пам’яті, прийоми “брифінг”, “аукціон”,”адвокат”, “психолог” “метод помилкових суджень “, “формулювання привабливої мети”, “навчальний мозковий штурм” та багато інших. Ґрунтовно було розглянуто особливості педагогічного прийому “створення ситуації успіху”.
Насамкінець спікер наголосила, що завдання вчителя – навчити учнів вірити навіть тоді, коли вони самі в себе не вірять.