Home » Головна » ВЕБІНАР “МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ДО НАВЧАННЯ”

ВЕБІНАР “МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ДО НАВЧАННЯ”

26 квітня 2021 року відбулося чергове засідання Школи професійної адаптації молодого педагога. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ужгородської міської ради, Бережна Валерія Василівна, провела вебінар на тему «Методичні прийоми формування мотивації до навчання». На засіданні було розглянуто сутність мотивації, її види та умови для успішного засвоєння учнями навчального матеріалу.

Спікер наголосила, що важливо вибудувати таку стратегію подачі матеріалу, щоб в учнів не виникало безпорадності перед новим навчальним матеріалом, а для цього важливо зробити учня співучасником навчання, а не виконавцем волі вчителя.

Детально було обговорено основні методи формування мотивації, такі як створення ситуації успіху, діяльнісний підхід до навчання, створення проблемних ситуацій,  технологію «мозковий штурм» та ряд інших. Колегам було наведено багато прикладів навчальних ігор, які в свою чергу теж сприяють збільшенню мотивації до навчальної діяльності, адже гра потребує від учня зібраності, витримки, бажання допомогти відстаючому, невимушено виховує адекватне сприймання невдач і помилок.

Під час засідання особливу увагу було приділено правилам для педагога, які можуть допомогти підвищити інтерес учнів до вивчення того чи іншого предмету, серед інших,  це вміння аналізувати власні вчинки, методику проведення вдалого та не дуже уроку,   стати для учнів прикладом для наслідування, не забороняти учневі помилятися, навчати мислити, а не зубрити.  Також було обговорено методи фасилітації, як дієвого освітнього інструменту.